Ranking producentów narzędzi do testów automatycznych wg Gartnera

Ranking producentów narzędzi do testów automatycznych wg Gartnera
Firma analityczno-doradcza Gartner opublikowała swój okresowy raport Magic Quadrant for Software Test Automation o najważniejszych producentach narzędzi do testów automatycznych. Jest to bardzo ważna publikacja dla rynku narzędzi.
 

Magiczne kwadranty to forma prezentacji producentów narzędzi w zależności od kompletności ich wizji oraz zdolności do jej implementacji. Gartner dzieli wytwórców na:

  • liderów (Leaders)
  • konkurentów (Challengers)
  • wizjonerów (Visionaries)
  • graczy niszowych (Niche Players).

 

Wizualizacja dla magicznych kwadrantów (grudzień 2015).

 

Wśród liderów mamy: Hewlett Packard Enterprise (od wielu lat zawsze na szczycie), IBM (ubiegłoroczny lider), Tricentis (można było ich spotkać i porozmawiać z nimi na Agile & Automation Days), Worksoft (z obszaru ERP).

Konkurenci: Oracle (doceniony za zarządzanie testami i ich utrzymanie).

Wizjonerzy: Borland (głównie za SilkTest), TestPlanet (automatyzacja na Apple), Original Software (za TestDrive).

Gracze niszowi: SmartBear (za TestComplete i dobrą relację jakości do ceny), Ranonex (pierwszy raz w zestawieniu), Progress (zapewne za zakup Telerika), Automation Anywhere (za automatyzacje bez kodowania).

 

Możecie się zastanawiać, dlaczego w tym zestawieniu nie ma Selenium. Wynika to z tego, że wg Gartnera nie spełnia ono zdefiniowanych kryteriów, którymi są: wspieranie mobilnych aplikacji (spełnione), responsywna struktura (?), wsparcie dla SAP i ERP (przynajmniej części nie spełnia). Z drugiej strony komercyjnej instytucji takiej jak Gartner nie opłaca się wspierać i promować projektów otwartych. Mimo wszystko Gartner dostrzega, że w najbliższej przyszłości wszystkie z wymienionych firm będą musiały w swoich narzędziach dostarczyć wsparcie dla Selenium WebDriver.

Jeśli ktoś chce się zapoznać z całym raportem Magic Quadrant for Software Test Automation, kosztuje on 1995 dolarów. Przedstawione są tam reguły ocen i wyłączenia.

 

Źródło tej publikacji >>

Więcej o Gartnerze >>

 

To powinno Cię zainteresować