Częsta zmiana pracy (może) nie popłacać

Częsta zmiana pracy (może) nie popłacać
To, jak będzie wyglądał rynek w najbliższym czasie, jest wielką niewiadomą, ale już dziś wiadomo, że decyzje, jakie podejmujecie będą miały wpływ na to, jak będą kształtowały się Wasze szanse na zatrudnienie w przyszłości.

Coraz częściej w ogłoszeniach o pracę zaczynają się pojawić wymagania, które odsiewają osoby, które "zbyt często" w opinii pracodawcy zmieniają pracę. 

Przykład:

wymagania-praca.jpg

Źródło: https://twitter.com/kvlly/status/1640458516509999106

Pracodawcy zakładają, że każdy nowy pracownik jest inwestycją i nie chcą żegnać się z nim, zanim inwestycja się zwróci. Stąd też wymagania jak powyżej, które dają im pewną szansę, że spędzą razem kilka lat. Mówi ono, że wymagane jest, aby pracownik nie pracował w więcej niż 3 firmach w ostatnich latach (co daje średnią 3,3 roku u jednego pracodawcy). Na rynku pracownika, gdzie wartościowych kandydatów jest mniej, niż pragnących zatrudniać pracodawców, takie zapisy byłyby powszechnie wyśmiane. Jednak gdy na rynku będzie więcej pracowników, niż pracodawców, to takie zapisy mogą pojawiać się coraz częściej. Dzisiejsze, czasami może zbyt pochopne, decyzje o zmianie pracodawcy mogą przełożyć się na mniejsze szanse zatrudnienia w przyszłości. 

To powinno Cię zainteresować