Sylabus ISTQB® Certyfikowany Tester - Poziom Podstawowy wersja 4.0 w wersji polskiej już dostępny

Sylabus ISTQB® Certyfikowany Tester - Poziom Podstawowy wersja 4.0 w wersji polskiej już dostępny
Można już pobrać polskie wersje językowe materiałów dla poziomu certyfikacji Certyfikowany Tester - Poziom Podstawowy wersja 4.0.

Wśród opublikowanych przez SJSI materiałów znajdują się: sylabus Certyfikowany Tester - Poziom Podstawowy w wersji 4.0, egzamin przykładowy wraz z arkuszem pytań i odpowiedzi, informacje dotyczące struktury i zasad tworzenia egzaminów CTFL, informacja o czasie trwania szkolenia oraz wytyczne dotyczące akredytacji. Jest to kompleksowe źródło wiedzy dla wszystkich osób przygotowujących się do egzaminu.

Przy okazji publikacji swoich materiałów, SJSI ogłosiło również konkurs, który polega na odnalezieniu defektów w zamieszczonych materiałach. Każdy zainteresowany może do 15 września tego roku przesłać swoje uwagi do SJSI, a główną nagrodą w konkursie jest wejściówka na październikową konferencję TestWarez, obejmująca warsztaty, wykłady oraz nocleg. Nagroda zostanie przyznana za najciekawsze i najbardziej wartościowe uwagi dotyczące treści opublikowanych materiałów.

Uwagi oraz pytania dotyczące materiałów można zgłaszać na adres akredytacja@sjsi.org.

Warto zaznaczyć, że egzamin Certyfikowany Tester - Poziom Podstawowy jest aktualnie dostępny w dwóch wersjach: 3.1 (zgodnie ze starszym sylabusem) oraz 4.0 (zgodnie z nowym sylabusem). W procesie przesyłania zgłoszeń na sesję egzaminacyjną, kandydaci mają możliwość wyboru preferowanej wersji sylabusa, według której zostanie przeprowadzony egzamin. Terminy wyboru zależą od wybranego języka egzaminu:

  • jeśli chodzi o wersję angielską egzaminu, kandydaci będą mogli dokonać wyboru między dwiema wersjami sylabusa do 19 kwietnia 2024 roku
  • dla wersji polskiej egzaminu, wyboru będzie można dokonać do 19 listopada 2024 roku.

Po 19 listopada 2024 obowiązywać będzie wyłącznie sylabus w wersji 4.0, co oznacza, że będą odbywały się tylko egzaminy na poziomie CTFL 4.0.

Sylabus w języku polskim znajdziecie tutaj.

Przykładowy, oficjalny egzamin w języku polskim dostępny jest tutaj (pytania) i tutaj (odpowiedzi).
 

Źródła:
https://www.facebook.com/photo?fbid=660458116122302&set=a.629964312505016
https://sjsi.org/ist-qb/do-pobrania/?fbclid=IwAR0o0yiRompuvhhGoDs4MWzO6uU4yuXhqUJAjlR4f_urEnHr-KN61ve3ZPk

To powinno Cię zainteresować