No Bullshit About... Podcast z Radkiem Smilginem

No Bullshit About... Podcast z Radkiem Smilginem
Za nami #13 NOBS Podcast, w trakcie którego Jarosław Szewczuk i Radek Smilgin rozmawiali między innymi o sytuacji juniorów na rynku pracy. Nie zabrakło też tematów dotyczących ról wspierających automatyzację.

W czasie trwającego nieco ponad godzinę spotkania poruszone zostały trzy kluczowe tematy: 

1. Sytuacja juniorów na rynku testerskim

Czy polski rynek pracy jest obecnie przesycony juniorami? Jakie są rzeczywiste wartości haseł reklamowych przekonujących o tym, że każdy może zostać testerem i jakie ma to przełożenie na lawinę CV zalewających skrzynki mailowe rekruterów firm działających w branży IT? Co mają zrobić juniorzy, którzy się przebranżowili i nie umieją znaleźć pracy oraz jaki związek mają z tym umiejętności miękkie potencjalnego pracownika? Z jakimi problemami boryka się rynek pracy oraz czego można się po nim spodziewać w najbliższym czasie? To tylko niektóre z zagadnień.

2. Automatyzacja

Jakie miejsce na rynku zajmują obecnie testerzy automatyzujący? W kontekście szkolenia "Praktyka automatyzacji testowania" Radek Smilgin próbował określić i uargumentować sens próby wprowadzenia tzw. roli wspierającej automatyzację – czy, w jaki sposób i w jakim stopniu okazałaby się ona wsparciem dla testera, który w swojej firmie skupia się wyłącznie na automatyzacji. 

3. Certyfikacja

W ostatnim module spotkania poruszony został temat testerskiej certyfikacji i tego, na ile świadczy ona o rzeczywistych umiejętnościach testera. Czy własny model relatywnie taniej, praktycznej, łatwo dostępnej certyfikacji testerskiej miałby szansę na stałe zaistnieć w branży i czy stanowiłaby ona konkretną wartość w oczach pracodawców?

Całość podcastu znajdziecie tutaj

Więcej o szkoleniu "Praktyka automatyzacji testowania" przeczytacie tutaj.
 

To powinno Cię zainteresować