Quality Meetup #11

Quality Meetup #11
Przed nami 11. edycja Quality Meetup, tym razem w Katowicach.

Kiedy: 16 lutego 2017, 18:00 

Gdzie: Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2, Klubokawiarnia Strefa Centralna

Tematy prezentacji: 

Mateusz Piaszczak (Pentester i Trener w Niebezpiecznik.pl) „Hacking – ciemna strona testowania oprogramowania” 

Podczas prezentacji słuchacze dowiedzą się, jak przy użyciu socjotechniki działają dzisiejsi cyberprzestępcy. Zaprezentowane zostaną autentyczne przykłady, z którymi Mateusz spotyka się w swojej codziennej pracy, a są to: próby manipulacji, podrabianie maili i połączeń telefonicznych. Uczestnicy poznają dobre praktyki, które przydadzą się zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Zobaczą na własne oczy, jak brak testów bezpieczeństwa może doprowadzić do przeprowadzenia ataku, którego efektem będzie przejęcie pełnej kontroli nad komputerem ofiary.

Mateusz od lat aktywnie dba o jakość wytwarzanego oprogramowania – początkowo jako Senior Quality Assurance Engineer oraz QA Lead (posiada certyfikację m.in. ISTQB), a obecnie jako Pentester i Trener w Niebezpiecznik.pl. Ekspert w testowaniu, specjalizujący się w automatyzacji testów, testach bezpieczeństwa oraz w zarządzaniu procesami związanymi z testowaniem oprogramowania. Prelegent na wielu branżowych konferencjach, m.in. WordCamp czy Kariera IT. Jako absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku Informatyka oraz dzięki wielu godzinom spędzonym na przekazywaniu wiedzy, doskonale odnajduje się w roli trenera.

Michał Kujalowicz (Quality Engineering Manager w Spartez) „Senior QAs – kim są? Jak się nimi stać?” 

„Pracuję w naszej firmie przeszło 4, 5, 6 lat. Chciałabym/chciałbym awansować na stanowisko ‘Senior Tester’. Czuję, że to najwyższy czas”. Tak właśnie wygląda rzeczywistość, w której awans na poziom Senior nadaje się na podstawie stażu pracy w danej firmie. Problem zaczyna się wówczas, gdy chcemy z tej pozycji poszukać nowych wyzwań. Bardzo często dochodzi wtedy do weryfikacji i zderzenia się z konkretnymi oczekiwaniami na stanowisku starszego testera. Skutek tej weryfikacji może być dość przykry.
W organizacji, w której pracuje Michał, każdy Senior Quality Engineer to lider. Są to osoby, wobec których oczekuje się nie tylko wiedzy technologicznej, lecz także — a nawet szczególnie — szerokiej perspektywy widzenia, umiejętności radzenia sobie w skomplikowanych sytuacjach oraz przekonywania innych do swoich pomysłów. W swojej prezentacji Michał postara się przekazać, nad jakimi umiejętnościami warto pracować, jak je rozwijać oraz jak identyfikować je u innych.
 
Michał zajmuje się testami i zapewnieniem jakości oprogramowania od 2005 roku. Jako Quality Engineering Manager wspomaga rozwój podejścia Quality Assistance, w którym zespoły developerskie, wspierane i edukowane przez zespół QA, w pełni odpowiadają za jakość wypracowanych rozwiązań. Wcześniej pracował m.in. w BenQ Siemens i Lufthansa Systems Poland, gdzie zajmował się testami manualnymi i automatycznymi, zarządzaniem testami i zespołem testowym oraz szkoleniami i konsultingiem testowym. Ponadto współzałożyciel TrójQA, Trójmiejskiej Społeczności Testerskiej, wykładowca na studiach związanych z testami oprogramowania oraz prelegent spotkań i konferencji testerskich.
 
Wstęp wolny, zapraszamy
 
Więcej informacji >>

 

To powinno Cię zainteresować