Q&A

Testerzy odpowiadają testerom

Testerzy odpowiadają testerom 16: Analiza mapowania wymagań i testów "wiele do wielu". Przypadek z życia wzięty.

Śledzenie wymagań i powiązanie ich z przypadkami testowymi jest samo w sobie trudne. Gdy nałożymy na to dodatkowo ograniczenia płynące ze modelu współpracy z klientem, doprowadza to do absurdalnych dla testerów sytuacji. Wycinki konwersacji znajdziecie poniżej, a wszystko zaczęło się od bardzo ciekawego przykładu opisanego w mailu od Mirka.

Testerzy odpowiadają testerom 15: Praca dyplomowa z testowania automatycznego

Temat wyboru pracy dyplomowej często pojawia się w mailach od czytelników. Dziś pytanie o proces testowania manualnego i automatycznego.

Testerzy odpowiadają testerom 14: Zadanie na rozmowie kwalifikacyjnej

Jeden z naszych czytelników otrzymał bardzo ciekawe zadanie na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko QA. Rozwiązujemy je więc dla niego.

Testerzy odpowiadają testerom 13: Wartości graniczne w ISTQB

Szybkie pytanie o wartości graniczne ze szkolenia ISTQB, szybka odpowiedź.

Testerzy odpowiadają testerom 12: ISTQB jako pierwsze szkolenie z testowania

W 2014 r. kontynuujemy nasz cykl odpowiedzi na pytania testerów. Tym razem pytanie o to, czy certyfikacja ISTQB powinna być pierwszym szkoleniem po tym, gdy zdecydowaliśmy, że testowanie to nasz zawód.

Testerzy odpowiadają testerom 11: jak pracować w otwartym projekcie?

Praca w otwartych projektach jest jedną z naszych sugestii przygotowania się do zawodu testera oprogramowania. O dziwo wiele osób nie wie, jak zapisać się na takie działania i jak pracować w projektach. Oto nasze dobre rady.

Testerzy odpowiadają testerom 10: Studia i programowanie

W naszym cyklu odpowiadamy na kolejne pytania: "Czy ukończenie studiów [na WSB - red.] będzie dawało odpowiednią podstawę do podjęcia pracy i zdobycia doświadczenia? Czy brak doświadczenia w programowaniu nie będzie znacznym utrudnieniem i nie będzie dyskwalifikowało mnie w oczach przyszłych pracodawców? Jakie kroki powinienem podjąć po studiach i na zdobyciu jakiej wiedzy powinienem się skupić?".

Testerzy odpowiadają testerom 9: Szkolenia dla testera

Pytanie od Pani Marty: Chcę się przekwalifikować. Mam plan zawodowy na kilka lat i postanowiłam zacząć od testowania. Jaki rodzaj szkolenia polecaliby Państwo u siebie na początek dla takiej osoby jak ja?

Testerzy odpowiadają testerom 8: Książki dla testera

Dziś pytanie od Pani Marzeny, które powiela się w wielu mailach: "Chciałabym poczytać o podstawach testowania. Jaką książkę polecilibyście komuś początkującemu, jak ja.". O publikacjach testerskich pisaliśmy już wcześniej. Warto pozbierać to w całość. Może ktoś spędzi wakacje z testerską książką w ręku?

Testerzy odpowiadają testerom 7: Kariera testera

Otrzymujemy wiele pytań odnośnie kariery testera. Czy warto? Jak zacząć? Jakie szkolenie na początek? Otrzymaliśmy kolejne: "Chciałabym przekwalifikować się na testera oprogramowania. Np. w firmie XYZ nie ma wymogu znajomości programowania - jednakże chcę się przygotować jak najlepiej do potencjalnej rozmowy. Od czego mogę zacząć?:) Czy mogą Państwo polecić jakąś ścieżkę publikacji dla laika, specjalnych stron lub wykładów on-line? Przejrzałam również bazę wiedzy i zastanawiam się od czego mogłabym zacząć..."