Testerzy odpowiadają testerom 13: Wartości graniczne w ISTQB

Testerzy odpowiadają testerom 13: Wartości graniczne w ISTQB
Szybkie pytanie o wartości graniczne ze szkolenia ISTQB, szybka odpowiedź.

Pan Adam pyta: "W tej chwili przygotowuję się do egzaminu z ISTQB Foundation i zapoznałem się z przykładowymi testami z odpowiedziami z Państwa serwisu. Mam wątpliwości, co do odpowiedzi dotyczącej wartości granicznych, ponieważ w szkoleniu z innego serwisu dowiedziałem się czegoś innego. W związku z tym chciałbym zadać pytanie:
Czy według teorii z sylabusa ISTQB, w przypadku testowania wartości granicznych (Boundary Value Analysis) powinniśmy badać jedną wartość niewłaściwą a 2 dobre czy jedną niewłaściwą i jedną dobrą?"

testerzy.pl odpowiadają: "Teoria sylabusa mówi, że wartości graniczne to dwie wartości na każdą granicę (dotyczy TYLKO przedziałów liczbowych):
- dla klasy innej niż jednoelementowa zawsze będą to dwie poprawne wartości graniczne i dwie niepoprawne wartości graniczne
- dla klasy jednoelementowej jest to jedna poprawna wartość graniczna i dwie niepoprawne."

Ciekawa analiza tematu wartości granicznych znajduje się tutaj: http://www.testerzy.pl/baza-wiedzy/wartosci-graniczne-w-testowaniu-oprogramowania

PS. Ostrożnie z kursami na jakie chodzicie. Wielu szarlatanów czai się za hasłem Szkolenie ISTQB. Zamienią egzamin, którego nie można nie zdać w taki, który będzie niemożliwy do zdania.

PS2. Korzystajcie tylko ze sprawdzonych materiałów: http://edu.ittraining.pl/egzamin/ISTQB_Poziom_Podstawowy

źr. zdj. - resumeok.com

SPRAWDŹ TAKŻE
Testerzy odpowiadają testerom 12 
Testerzy odpowiadają testerom 11 

To powinno Cię zainteresować