Mentoring

Nowość

Mentoring dla testerów
Poziom entry level - junior

1 dni (1 x 8 h)
polski
polski

Cel nauczania

Program mentoringu dla juniorów to połączenie sprawdzonych metod nauczania z elementami coachingu. Skutecznie planujemy rozwój kariery, indywidualnie dobierając program rozwojowy. Celem szkolenia jest wsparcie dla początkujących oraz rozwijających się testerów. Dzięki temu uczestnicy kursu unikną błędów i złych nawyków, zostaną nakierowani na samodzielne rozwiązywanie problemów oraz uzyskają pomoc w formułowaniu i osiąganiu dalszych celów osobistych, oraz wewnątrz organizacji.

W trakcie pracy skupimy się przede wszystkim na technicznej stronie pracy testera, przygotowując uczestników do podejmowania zadań testerskich na osiągniętym poziomie. Stawiamy na praktykę testowania, ponieważ uznajemy skuteczność działania za priorytet.

Zajęcia prowadzone są indywidualnie.

Dodatkowe informacje:

 • Podana cena dotyczy pakietu  8 godzin.
 • Spotkania odbywają się indywidualnie i trwają maksymalnie do 2 godzin w ciągu jednego dnia.

 

Zakres tematyczny

Stworzyliśmy program mentoringu prowadzonego przez wykwalifikowanych ekspertów, składający się z trzech części, które możesz skonfigurować według własnych potrzeb:

 1. Poszukiwanie pracy
 • Analiza doświadczenia zawodowego i umiejętności – musimy lepiej się poznać, żeby pomóc Ci osiągnąć cele. Przeanalizujemy więc to, co potrafisz i jakie masz doświadczenie.
 • Pomoc w przygotowaniu CV dostosowanego do ofert pracy dla juniorów – skoncentrujemy się na podkreśleniu Twoich mocnych stron i dostosowaniu CV do konkretnych ofert i oczekiwań pracodawców.
 • Analiza i przygotowanie portfolio – sprawdzimy, z czego składa się Twoje portfolio i jakie umiejętności obrazuje. Jeśli go nie posiadasz – podpowiemy jak je stworzyć i co powinno się w nim znajdować.
 • Przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej i przeprowadzenie symulacji rozmów - przeprowadzimy symulację, w trakcie której usłyszysz typowe pytania zadawane podczas rekrutacji. Dzięki temu nabierzesz pewności siebie, nauczysz się tego, jak lepiej przedstawić swoje doświadczenie i umiejętności oraz jak odpowiednio odpowiadać na pytania rekrutacyjne. Wykonasz też kilka zadań, które pojawiają się na naszych rekrutacjach.
 1. Rozwój zawodowy
 • Wyznaczenie i sformułowanie celów - to kluczowy proces, który pomaga w kierowaniu swojej kariery we właściwym kierunku. Precyzyjnie, realistycznie i dobrze przemyślane cele stanowić będą motywację do działania i pozwolą Ci na osiągnięcie sukcesu w swojej ścieżce zawodowej.
 • Dobór odpowiednich szkoleń i kursów mających zwiększyć umiejętności testera  - znając cele zawodowe, będziemy mogli dobrać indywidualny program szkoleń, które pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele krótko i długoterminowe.
 1. Praktyka testowania (praktyka, porady, wskazówki)
 • Omówienie dobrych praktyk testowania.
 • Analiza najczęściej popełnianych błędów, złych nawyków i udzielenie wskazówek, jak ich unikać.
 • Praktyczne zadania testerskie – dobierane indywidualnie w zależności od doświadczenia, potrzeb i oczekiwań uczestnika.
   

Jak się przygotować

Kto może wziąć udział?

Mentoring skierowany jest do:

 • osób, które zdecydowały się na przekwalifikowanie i całkowitą zmianę swojej ścieżki kariery,
 • testerów na poziomie Entry Level, poszukujących swojej pierwszej pracy,
 • testerów na poziomie Junior, którzy pierwsze doświadczenia mają już za sobą i chcą rozwijać dalej swoje umiejętności,
 • testerów, którzy potrzebują pomocy w formułowaniu i osiąganiu celów zawodowych. 

Jak się przygotować?

Udział w programie mentoringu nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak najlepsze efekty uzyskasz, jeśli masz już przynajmniej teoretyczne podstawy z zakresu wiedzy testowania oprogramowania, na przykład wiedzę z Syllabusa ISTQB®. 

Super, jeśli przed szkoleniem przygotujesz swoje CV i portfolio.

 

Metody nauczania

Indywidualny program mentoringu to aż osiem godzin  pracy z mentorem, dostosowanych do potrzeb i predyspozycji kursanta. Wybierając tę formę kształcenia, zyskujesz możliwość pracy indywidualnej nad rozwojem osobistym. Wsparcie i tempo dostosowane do twoich potrzeb i predyspozycji przekłada się na skuteczność kształcenia i poprawia wzrost zaangażowania w pracę. Spotkania mentorskie realizowane są w formie zdalnej.

Materiały edukacyjne

Materiały szkoleniowe to wspólna praca Twoja i Mentora - podczas Waszych spotkań i konsultacji stworzycie indywidualne treści dostosowane do Twoich potrzeb.

Dodatkowo otrzymasz bezpłatnie miesięczny dostęp do platformy zawierającej materiały edukacyjne i narzędzia przydatne w pracy testera - testerzy+.

Korzyści

Mentoring prowadzony przez doświadczonego testera oprogramowania przynosi juniorom wiele korzyści:

 • Rozwój umiejętności:

Mentor może pomóc w identyfikacji obszarów, w których kursant potrzebuje rozwoju, oraz wskazać konkretne umiejętności, które warto doskonalić. Dzięki temu możesz szybciej poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie testowania oprogramowania.

 • Skuteczność w pracy:

Dzięki radom i wskazówkom mentora zrozumiesz bardziej zaawansowane techniki testowania, najlepsze praktyki oraz sposoby radzenia sobie z trudnościami. To przekłada się na skuteczniejsze wykonywanie zadań zawodowych.

 • Zrozumienie rynku pracy:

Doświadczony tester pomoże w lepszym zrozumieniu branży IT i rynku pracy związanego z testowaniem oprogramowania. Dowiesz się, jakie są możliwości rozwoju kariery i jakie umiejętności są najbardziej poszukiwane przez pracodawców, jak efektywnie szukać pracy i jakich błędów nie popełniać w trakcie rekrutacji.

 • Wsparcie i motywacja:

Czasami praca jako tester oprogramowania może być wyzwaniem, szczególnie dla początkujących. Mentor będzie stanowił wsparcie i motywację dla juniora, pomagając utrzymywać pozytywne nastawienie.

 • Rozbudowanie sieci kontaktów:

Doświadczenie testera-mentora stanie się też Twoim doświadczeniem, dlatego będziesz mógł uniknąć części błędów popełnianych przez testerów na początku drogi zawodowej.

 • Unikanie błędów:

Doświadczenie testera-mentora stanie się też Twoim doświadczeniem, dlatego będziesz mógł uniknąć części błędów popełnianych przez testerów na początku drogi zawodowej.

 • Wzrost pewności siebie:

dostęp do wsparcia i wiedzy mentora pomaga w budowaniu pewności siebie. Łatwiej podejmować nowe wyzwania mogąc skonsultować je z mentorem!

 • Różnorodne perspektywy:

Mentor oferuje różnorodne perspektywy spojrzenia na problemy i wyzwania związane z testowaniem oprogramowania, co pomoże Ci rozwijać elastyczność myślenia i ułatwi rozwiązywanie problemów.

 • Konstruktywny feedback:

Nigdzie indziej nie dostaniesz konstruktywnego feedbacku dotyczącego Twojej pracy i umiejętności.

 

Po zakończonym programie mentoringu otrzymasz rabat w wysokości 5% na wybrany kurs prowadzony przez naszego trenera, zawierający się w Twoim indywidualnym planie szkoleniowym.

Nie możemy obiecać, że po skończonym programie mentoringu znajdziesz wymarzoną pracę, bo to uzależnione jest od wielu czynników i dynamicznych zmian na rynku pracy.

Obiecujemy jednak, że dołożymy wszelkich starań, żeby Twoje poszukiwanie pracy było łatwiejsze dzięki zrozumieniu rynku i doskonałemu przygotowaniu do rekrutacji, a przebieg Twojej kariery testera będzie płynny i bardziej dynamiczny dzięki wyznaczeniu konkretnych celów i realizowaniu ich według ustalonego indywidualnie planu.

Trenerzy

Te szkolenia mogą Cię zainteresować

MITC Software Testing Level 01
Praktyka testowania dla początkujących testerów
ISTQB® Poziom Podstawowy 3.1