Aleksandra Przegalińska gościem specjalnym TestingCup 2018

Aleksandra Przegalińska gościem specjalnym TestingCup 2018
Już jesienią ubiegłego roku organizatorzy TestingCup wyraźnie zasugerowali, że temat przyszłości będzie obecny na wydarzeniu, poprzez grafiki promocyjne nawiązujące do filmu „Powrót do przyszłości” i hasło „Future is here”. Teraz, kiedy poznaliśmy nazwisko tegorocznego gościa specjalnego, nie ulega to już wątpliwości.

W Łodzi będziemy mieć szansę wysłuchać Aleksandry Przegalińskiej, która jest prawdziwym ekspertem jeśli chodzi o badania nad sztuczną inteligencją. Aleksandra jest naukowcem pracującym na najbardziej prestiżowej uczelni technicznej na świecie i posiada imponującą wiedzę na temat wpływu nowych technologii na nasze codzienne życie.

Aleksandra Przegalińska doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza zaś technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o gościu specjalnym TestingCup, nie będzie to trudne – w Internecie znajdziecie sporo wywiadów z Panią Aleksandrą, która często zapraszana jest w roli eksperta.

Zainteresowanym polecamy jej krótki wykład na TEDex oraz fascynujący i bardzo "na czasie" wywiad, jakiego udzialiła niedawno w radiu TOK FM. A tym, którym szczególnie bliska jest ta tematyka odsyłamy do publikacji naukowych Pani Aleksandry.

My już teraz zacieramy ręce, czeka nas z całą pewnością ciekawy i dający do myślenia wykład. Jako testerzy coraz częściej w swojej pracy mamy do czynienia z wyzwaniami związanymi z rozwojem nowych technologii. A każdy z nas chcąc nie chcąc spotyka się z ich wpływem i konsekwencjami tego wpływu na nasze codzienne życie. Do zobaczenia i podyskutowania na ten temat w Łodzi!

 

To powinno Cię zainteresować