CEPIK - wdrożenie 2017. Będzie kolejna katastrofa?

CEPIK - wdrożenie 2017. Będzie kolejna katastrofa?
SI CEPIK, czyli System Informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, a dokładnie jego ważna część ma ożyć w styczniu 2017 r. Zainteresowani dziennikarze, urzędnicy i politycy wypowiadają się o nim w samych "superlatywach".
 

Kilka cytatów na jego temat powinno pokazać kolejne modelowe wdrożenie systemu informatycznego za pieniądze podatnika.

- System CEPiK to modelowy przykład nieudacznictwa, jeżeli chodzi o wdrażanie technologii informatycznych w administracji państwowejuważa poseł Mirosław Suchoń (Nowoczesna).

(...)

- Odziedziczyliśmy ten projekt w stanie (…) dezintegracji operacyjno-intelektualnej – mówi Piotr Woźny, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

(...)

Dodatkowo, jak podkreślił Woźny, trudność procesu polega na tym, że za wytworzenie części oprogramowania odpowiedzialny jest COI, natomiast za inną część odpowiada Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która produkuje systemy informatyczne wspomagające jej funkcjonowanie i obsługę procesów zarówno przez starostów, jak i przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego oraz ośrodki szkolenia kierowców

(...)

- Mamy, że tak powiem, całą lekcję, całą masę praktycznych wskazówek, jak nie należy przeprowadzać projektów informatycznych z udziałem użytkowników po stronie urzędników samorządowych – zaznaczył Woźny. Wskazał tu na błędy we wdrażaniu aplikacji ŹRÓDŁO.

(...)

Między sierpniem a październikiem przewidywane jest realizowanie w środowisku testowym pilotażu z udziałem zarówno starostw powiatowych, jak i wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego i ośrodków doskonalenia kierowców.

(...)

- Mamy nadzieję, że do końca roku również uporamy się z kwestiami ePUAP-owymi i nie tylko stworzymy na dzień 1 stycznia 2017 r. aplikację centralną do rejestracji samochodów, ale też damy obywatelom możliwość komunikowania się elektronicznie z administracją dla potrzeb realizacji tych transakcji z państwem – podkreślił Piotr Woźny.

 

Więcej w publikacji samorzad.pap.pl >>

 

Warto przypomnieć, że CEPIK również miał problemy z przetargami i podejrzeniami o łapówki >>

Więcej o CEPIK >>

 

To powinno Cię zainteresować