Czy testowanie jest nużące?

Czy testowanie jest nużące?
Tradycyjną częścią prezentacji Quality in IT stało się to, że prezenterzy rzucali sobie "wyzwania". Wyzwania polegały na zadawaniu trudnych pytań pozostałym prelegentom. Były to różne zagadnienia, począwszy od analizy "Szkolić czy outsource-ować testerów?" po "Dlaczego tracimy na użyteczności, kiedy podnosimy bezpieczeństwo i jak z tym walczyć?". Radek Smilgin z testerzy.pl dostał zadanie "Jak radzić sobie z nudą w testowaniu?"

1) Aby przeciwdziałać nudzie trzeba zrozumieć skąd bierze się nuda w pracy?

Rozwiązaniem może być odpowiednie analizowanie relacji trudności zadania do kompetencji pracownika. Poniższa ilustracja (za wikipedia) pokazuje jak ważne jest dopasowanie zadania do umiejętności.
alt


Osoby o średnich kompetencjach dostające łatwe zadania będą miały problem z nudą. Rozwiązaniem jest więc dostarczanie zadań w zależności od kompetencji.

2) Problem nudy jest silnie powiązany z testowaniem regresji czy też z manualnym testowaniem. Każda organizacja, która dba o motywację swoich pracowników powinna dostarczać narzędzi, które są w stanie nudne i powtarzalne czynności automatyzować.

3) Rozwiązaniem dla nudy może być proste "lubię to". Jeśli ktoś jest pasjonatem testowania i lubi swoją pracę, nuda nie będzie go dotyczyć. Dla nas testowanie jest przecież niekończącym się wyzwaniem.
 

To powinno Cię zainteresować