Dane testowe. Teoria i praktyka. - wywiad z p. Anną Piaskowy

Dane testowe. Teoria i praktyka. - wywiad z p. Anną Piaskowy
Na początku stycznia 2011 roku na polskim rynku ukazała się nowa książka "Dane testowe. Teoria i praktyka" autorstwa Radosława Smilgin oraz Anny Piaskowy. Książka w całości poświęcona jest metodologii przygotowywania i praktycznego wykorzystywania danych testowych, które zapewniają maksymalną niezawodność oraz bezpieczeństwo działania programów. Poniżej mamy przyjemność opublikować krótki wywiad z jednym z autorów książki, p. Anną Piaskowy.

 

Redakcja testerzy.pl: Skąd u Pani zainteresowanie danymi testowymi?

Anna Piaskowy: Dane testowe odgrywają ogromną rolę w testowaniu oprogramowania, a jak wiadomo każdy, kto pisze programy, powinien znać się na testowaniu oraz na umiejętnym dobieraniu danych testowych w celu optymalizacji całego procesu wytwarzania oprogramowania. Moje szczególne zainteresowanie tym tematem zaczęło się od chwili, gdy zajęłam się badaniem wydajności baz danych. Potrzebne były ogromne ilości konkretnych danych. Na polskim rynku nie było wówczas generatora danych testowych, który teraz powstał razem z książką.

R.: Jak doszło do powstania książki?

A.P.: Powstanie książki było zainicjowane przez p. Radosława Smilgin. Współpracowaliśmy wcześniej w ramach projektu przyznanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Ponieważ współpraca była bardzo owocna dla obu stron, postanowiliśmy kontynuować nasze wspólne zainteresowania. Początkowo publikowaliśmy wspólne artykuły, aby przybliżyć zainteresowanym czytelnikom tematykę danych testowych. Następnie postanowiliśmy zebrać nasze wspólne doświadczenia i materiały, i wydać książkę zatytuowaną "Dane testowe. Teoria i praktyka".

R.: Jak długo trwały prace nad książką i co było główną przeszkodą w pracach?

A.P.: Prace nad książką trwały pół roku. Była to bardzo owocna dla mnie współpraca, która pozwoliła mi zgłębić o wiele bardziej tematykę testowania oprogramowania. Cieszę się, że książka trafi na polski rynek, ponieważ wierzę, iż będzie ona dla wielu testerów oprogramowania oraz programistów bardzo pomocna, a sam generator danych testowych będzie narzędziem, które pozwoli na skuteczne i ekonomiczne testowanie oprogramowania.

R.: Dziękujemy Pani za wywiad. Mamy nadzieję, że publikacja trafi w ręce jak największej ilości zainteresowanych tematyką czytelników!

 

Książka oraz jej szczegółowy opis dostępne są na stronie wydawnictwa helion.pl/ksiazki/dane_testowe_teoria_i_praktyka_radoslaw_smilgin_anna_piaskowy

 

 

To powinno Cię zainteresować