Darmowe szkolenia dla testerów i kandydatów na testerów?

Darmowe szkolenia dla testerów i kandydatów na testerów?
Czy to możliwe? W ramach programów pomocowych Unii Europejskiej pojawia się coraz więcej możliwości pozyskiwania środków na szkolenia dla testerów oprogramowania.
Do tej pory szkolenia informatyczne przegrywały z kursami językowymi, nauką obsługi Excela czy kursami na telemarketera. Okazuje się jednak, że statystyki są bezlitosne dla tego rodzaju szkoleń. Większość uczestników nie odczuwa korzyści z udziału w kursach. Ankietowani wskazują, że po szkoleniu nie znaleźli pracy (lub lepszej pracy), a wiedza "uciekła" już po kilku miesiącach. Komisje, przyznające środki, coraz przychylniejszym okiem spoglądają na szkolenia dające rzeczywiste kwalifikacje. Postanowiliśmy z tego skorzystać.
Pilotażowy projekt zostanie złożony w województwie śląskim i będzie związany z Programem Operacyjnym - Kapitał Ludzki. Dzięki niemu chcemy zaproponować szkolenia w 100% finansowane przez UE w tym: Podstawy Testowania Oprogramowania, Przygotowanie do Egzaminu ISTQB Poziom Podstawowy (wraz z egzaminem) oraz Przygotowanie do Egzaminu ISTQB Poziom Zaawansowany (wraz z egzaminem). Projekt jeszcze nie został zweryfikowany i nie wiemy tak naprawdę jaki będzie efekt naszej dotychczasowej pracy. Jeśli nam się uda planujemy rozszerzyć naszą ofertę na cały kraj.

 

Aby określić zainteresowanie naszym projektem przygotowaliśmy ankietę. Prosimy o odpowiedź na kilka pytań, które pomogą nam zdefiniować dalsze kierunki rozwoju.

http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/13821/

Z góry dziękujemy za poświęcony czas.

testerzy.pl

To powinno Cię zainteresować