Konferencja "No BS about testing. Thinking Driven Testing". Zapowiedź

Konferencja "No BS about testing. Thinking Driven Testing". Zapowiedź
10 października 2019 w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja konferencji, poświęcona testowaniu jako zagadnieniu, ale także wskazaniu istoty testowania, jaką jest myślenie testera i jego efektywność.

„No BS about… Testing” to w zapowiedzi organizatorów wystąpienia najlepszych speakerów z naciskiem na merytorykę, przeplatanych panelami dyskusyjnymi. Organizatorzy stawiają na interakcję z ludźmi, chcą wiedzieć, co myślą o konkretnych przykładach czy rozwiązaniach, dlatego panele dyskusyjne po każdym wystąpieniu stają się rzeczą niesłychanie ważną. Nie ma to być pięknie wyreżyserowany event, który będzie drętwy i nie wniesie żadnej wartości dla uczestników.

„Idziemy na żywioł i nie boimy się odpowiadać na pytania. Liczymy na naszych uczestników, dlatego to właśnie Wam chcemy powierzyć Detektor Bullshitu. Dzięki dostępnemu na sali czerwonemu przyciskowi, podczas panelu dyskusyjnego możecie zgłosić i uzasadnić, dlaczego Waszym zdaniem omawiany przez speakera temat to „Bullshit”.” – piszą organizatorzy.

Mechanizm rywalizacji ma być formą zainicjowania merytorycznej dyskusji, dzięki której pojawią się nowe, lepsze idee. Detektor bullshitu nie jest po to by rostować, ma zachęcać do wymiany doświadczeń, a nie do hejtowania. Organizatorzy chcą zachęcić i zainspirować wszystkich do rozwijania w sobie umiejętności myślenia, aby zarówno uczestnicy jak i prelegenci wychodzili z konferencji, z bogatszą wiedzą.

Co wyróżnia NO BS?

  1. Rozmowa - dyskusja - nie zanudzamy długimi wykładami, tylko dyskutujemy.
  2. Zredukujemy “bullshit” do 0 - możesz zgłosić „bullshit” podczas panelu dyskusyjnego, o ile będziesz potrafił uzasadnić go merytorycznie. Mechanizm grywalizacji to świetna forma zainicjowania merytorycznej dyskusji, dzięki której pojawią się nowe, lepsze idee.
  3. Lokalni specjaliści - doceniamy wszystko to co nasze, dlatego zapraszamy specjalistów z Polski.
  • Brak ocenzurowania tematu prezentacji, tj. możliwość poruszania kontrowersyjnych tematów, często zakazanych na innych eventach, z uwagi na konieczność "dopasowania się" do obowiązkowych wytycznych.
  • Zdobywanie nowej wiedzy, zarówno przez uczestników jak i prelegentów.
  • Interakcja między prelegentami a uczestnikami wydarzenia.
  • Networking z Nobullshitowcami.

Więcej na stronie www.testingnobullshitabout.com

testerzy.pl są partnerem konferencji.

To powinno Cię zainteresować