.NET Software Talks: Gdańsk

.NET Software Talks: Gdańsk
Niebanalnie, wielowątkowo i przede wszystkim… .NET-owo. Taki wieczór firma PGS Software zaserwuje Wam już 15-ego lutego w swojej gdańskiej siedzibie.
 

Tam, gdzie są Software Talks, tam jest wiele problemów i garść wiedzy, jak je ugryźć. Pierwszą porcję wskazówek dostarczy Wam Marcin Dembowski. Marcin w trakcie swojej prelekcji pobłądzi z Wami w kierunku testów TDD i BDD. Z jakim skutkiem? Dowiedzcie się sami!

Rzeczą ludzką jest błądzić… Problemy z błędami dopadają także takich programistów, jak Maciej Aniserowicz. I aby Wam było łatwiej Maciej podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami z testami scenariuszy wielowątkowych w .NET.

 

Kiedy: 15.02.2017 r. (środa)

Gdzie: Gdańsk, ul. Jana z Kolna 11 (siedziba PGS Software, budynek Tryton)

Rejestracja: http://softwaretalks.pl/events/event/software-talks-gdansk-2/#form

Tematy prezentacji:

Marcin Dembowski: Gdzie zabłądził TDD?

Na prezentacji przedstawimy i omówimy podstawowe błędy pojawiające się podczas tworzenia testów przez programistów .NET. Następnie zapoznamy się i poznamy różne podejścia pozwalające na tworzenie testów TDD i BDD, i wyciągniemy z nich to co najlepsze do naszej codziennej pracy.

Marcin Dembowski programowaniem interesuje się już od bardzo dawna – zaczynał od ‚zabawy’ na Commodore 64, potem przeszedł do nauki wielu różnych języków programowania (między innymi PHP czy Java), aby ostatecznie skupić się na technologii .NET. Lubi dzielić się wiedzą programistyczną i doświadczeniem z innymi. Ostatnio zaczął również bliżej przyglądać się automatom komórkowym. Od 2011 wyróżniany jako Microsoft MVP. Poza programowaniem, interesuje się tematyką II Wojny Światowej.

 

Maciej Aniserowicz: Testowanie scenariuszy wielowątkowych w .NET

Wielowątkowość jest problemem niebanalnym. Napisanie kodu poprawnie działającego w środowisku wielowątkowym to nie lada wyzwanie. A jak taki kod przetestować? W internecie praktycznie nie ma materiałów na ten temat, jesteśmy więc skazani na samodzielne zdobywanie doświadczenia.

Niejednokrotnie zmagałem się z takim dylematem i po wielu dniach prób i błędów udało mi się zebrać garść przydatnych praktyk, które znajdą zastosowanie w wielu podobnych projektach. Praktykami tymi podzielę się na konkretnym przykładzie.

Maciej Aniserowicz

Po pierwsze: programista-pasjonat. Człowiek od wszystkiego związanego z programowaniem. Po drugie: pragmatyczny trener z misją dostarczania wyjątkowych szkoleń, faktycznie zmieniających sposób pracy i myślenia. Po trzecie: żyje i oddycha polską społecznością programistyczną. Autor najpopularniejszego dev-bloga: devstyle.pl. Twórca podcasta programistycznego: DevTalk. Prelegent na największych polskich konferencjach oraz grupach pasjonackich w całym kraju. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET oraz współorganizator konferencji Programistok.

Od wielu lat jeden z trzech polskich Microsoft MVP (Most Valuable Professional) w kategorii .NET. Od 2005 posiadacz tytułu Microsoft Certified Professional.

Prywatnie: mąż, tata. Słucha dobrej muzyki każdego rodzaju. Uwielbia jazdę samochodem i motocyklem.

 

Agenda:

17.00 – rejestracja
17.30 – Marcin Dembowski: Gdzie zabłądził TDD?
18.30 – przerwa na pizzę i dobre piwo
19.00 – Maciej Aniserowicz: Testowanie scenariuszy wielowątkowych w .NET
20.00 – networking / dyskusje o życiu i programowaniu
 
 
 
testerzy.pl patronują wydarzeniu, serdecznie zapraszamy!
 
 

To powinno Cię zainteresować