PapryQArz #10

PapryQArz #10
Po wakacyjnej przerwie swój powrót ogłosił już PapryQArz. O testowaniu eksploracyjnym opowie Radek Smilgin, założyciel testerzy.pl. Marcin Caryk i Patryk Adamski przedstawią historię dwóch frameworków do automatyzacji. Zapowiada się interesująco!

Kiedy: 13.09.2017 (środa), godz. 18.00
Gdzie: Szczecin, ul. Monte Cassino 6 (Cafe Hormon)

Tematy prezentacji:

1. Radek Smilgin: Temat: Testy eksploracyjne. Wyższy poziom testowania.

Radek Smilgin – ekspert i konsultant w obszarze testowania i zapewnienia jakości oprogramowania. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego testowania. Swoje testerskie szlify zdobywał za granicą, pracując przy budowaniu i weryfikacji systemów krytycznych pod względem bezpieczeństwa. W swojej pracy łączy dwie testerskie szkoły – testowanie formalne i eksploracyjne.

Akredytowany trener ISTQB poziomu podstawowego oraz zaawansowanego. Członek grupy przygotowującej nową wersję sylabusa ISTQB Foundation Level (planowaną na 2018). Tłumacz sylabusów ISTQB Advanced Level.

Jest pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw w Testowaniu Oprogramowania – TestingCup. Autor książki dla początkujących testerów – „Zawód Tester”.

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w Internecie na portalu testerzy.pl oraz na wielu otwartych i zamkniętych wykładach w kraju i za granicą.

2. Marcin Caryk i Patryk Adamski: Test Automation Framework - Case Studies.

Opowiemy o przygodach dwóch frameworków do automatyzacji testów: funkcjonalnych - HMI oraz niefunkcjonalnych - testy stabilności i wydajności.

Pierwszy pisany od zera, a drugi już działający, ale dostosowywany pod nowe typy testów. Dwa różne podejścia, różne doświadczenia, przemyślenia, którymi chcemy się podzielić. 

 

 

To powinno Cię zainteresować