PTaQ #24

PTaQ #24
Zapraszamy na kolejne spotkanie PTaQ. Tym razem będzie co nieco o pracy w zespole.
 

Kiedy: 17 czerwca 2015 (środa), godz. 18.00

Gdzie: Poznań, ul. Grunwaldzka 182 (siedziba firmy Allegro)

Tematy prezentacji:

1. Gromadomyślenie a praca zespołowa - Inga Bielińska

 

To nie finanse, ani strategia, ani technologia, ale właśnie praca zespołowa jest decydującym czynnikiem przewagi konkurencyjnej – zarówno dlatego, że jest tak potężna i wszechmocna, jak i dlatego, że występuje tak rzadko.

Patrick Lencioni, Pięć dysfunkcji pracy zespołowej

 

Zespoły ponad wszystko! Co niweczy efektywność zespołów? Gromadomyślenie, czyli silne pragnienie zgody i harmonii wśród członków wpływające na podejmowanie decyzji, szczególnie w sytuacji presji czasu i niepewności, co do rezultatów.  To ono sprawia, że zespoły nie widzą oczywistych rozwiązań lub zbyt mocno przywiązują się do pomysłów, które nie są najbardziej optymalne. W trakcie prezentacji usłyszysz o wilful blindness (świadomej ślepocie), ciekawości i odwadze do byciu w konflikcie.

 

Inga Bielińska - Certyfikowany coach ICF (ACC), systemic coaching i trener inspirowany Non-Violent Communication. Zdobyła doświadczenie menedżerskie kierując pracą szkoły językowej. Partner zarządzający w Projecie LEVERAGE i właścicielka Pracowni Rozwoju. 

Przedsiębiorca, wykładowca poznańskich uczelni (WSB, Colegium Da Vinci byłe WSNHiD). Wykorzystując dotychczasowe doświadczenie specjalizuje się w budowaniu efektywnych zespołów, komunikacji w zespole, rozwiązywaniu konfliktów. Pracuje głównie procesowo w coachingu dla wyższej i średniej kadry zarządzającej, zespołowym i grupowym. W latach 2013-2015 dyrektor International Coach Federation Oddział Poznań, od marca 2015 wizeprezes International Coach Federation Polska.

W swojej pracy łączy m.in. podejście systemowe (w oparciu o szkolenia i prace Johna Wittingtona,  Caitlin Walker i Petera Senge), psychologię pozytywną – skoncentrowaną na rozwiązaniach z rozwojowym wykorzystaniem technik kreatywnych.

Zrealizowała ponad 1000 godzin coachingowych (coaching menedżerski, kreatywności, zespołów) i dwa razy tyle pracy trenerskiej. Jest mentorem przygotowującym do egzaminu ACC w ramach ICF.

Współpracuje z GoldenLine jako ekspert kariery. Publikuje artykuły branżowe na swoim blogu (http://pracowniarozwoju.wordpress.com/), na GoldenLine i na LinedIn. Jest redaktorem merytorycznym HR Leaders’Magazine (http://land.e-forum.pl/hr-magazine/)  

Pracowała dla branż: nowoczesnych technologii IT, wydawniczej, produkcyjnej, turystycznej.

 

2. Ty też jesteś testerem aplikacji mobilnych - Ewa Bielska

 

Co to jest aplikacja natywna i jak można automatyzować "tapanie" w ekran dotykowy dowiecie się od Ewy Bielskiej podczas prezentacji o testowaniu aplikacji mobilnych. Opowie o pracy nad aplikacją Allegro dla kupujących na system iOS.

 

Ewa Bielska jest absolwentką Bioinformatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, międzynarodowych studiów BioHealth Computing oraz Studium Podyplomowego "Inżynieria Oprogramowania" na Politechnice Poznańskiej. W zespole pracującym nad rozwojem aplikacji mobilnych w Allegro rozwija swoje kompetencje testerskie, programistyczne i negocjacyjne. Certyfikowana entuzjastka SCRUMa i pasjonatka tańca ludowego.

 

 

Warto pamiętać 

 

Spotkania PTaQ są otwarte, darmowe i nie wymagają rejestracji.

Jak zwykle po spotkaniu będzie też okazja do nieoficjalnych dyskusji, networkingu... 

 

 

#ptaq

 

To powinno Cię zainteresować