PTaQ #26

PTaQ #26
Już 29 października zapraszamy na 26. spotkanie grupy PtaQ (Poznań Testing and Quality). Będziemy mieli kolejny raz okazję spotkać się i korzystać z gościnności firmy Roche Polska.
 

Kiedy: 29 października 2015 (czwartek), godz. 18.00

Gdzie: Poznań, ul. Abpa Baraniaka 88C, bud. E (siedziba firmy Roche Polska)

Tematy prezentacji:

1.  Testy automatyczne w walidowanych systemach skomputeryzowanych. – Damian Wieszczeczyński, Roche Polska

Damian Wieszczeczyński. Absolwent Politechniki Poznańskiej. Od 2010 roku pracownik Roche Polska Sp. z o. Początkowo jako specjalista do spraw testowania oraz koordynator testów. Od ponad dwóch lat pracuje jako specjalista do spraw walidacji systemów skomputeryzowanych - odpowiada za zapewnienie zgodności rozwiązań z przepisami prawa I standardami korporacyjnymi. Jest autorem korporacyjnego przewodnika do procesu wdrożenia i utrzymania testów automatycznych w systemach IT.

2. Automatyczne testy funkcjonalne w javascripcie: szybki start z nightwatch.js - Oliwia Golec, Egnyte 

Oliwia Golec. Jest studentką czwartego roku Informatyki na Politechnice Poznańskiej, pracuje jako QA Engineer w Egnyte. Uwielbia czytać komiksy i chodzić do kina, w szczególności na filmy animowane.

Nightwatch.js to framework do testów automatycznych dla aplikacji webowych. Jest napisany w node.js i wykorzystuje Selenium WebDriver API do wykonywania akcji w przeglądarce. W prezentacji skupię się na możliwościach omawianego narzędzia oraz w jaki sposób można je wykorzystać do wprowadzenia dobrych praktyk testowania automatycznego w swoim kodzie. 

Przegląd zagadnień:

  • pisanie pierwszego scenariusza testoego dla aplikacji webowej
  • dobre praktyki w strukturze testów: Page Objects, wartości globalne
  • własne komendy i asercje
  • before/after hooks: zapewnienie określonego stanu w systemie i sprzątanie po testach
  • sparametryzowane uruchamianie testów oraz wykorzystanie grunta (javascript task runner)

Każdy przykład będzie się składał z wprowadzenia oraz praktycznego demo. Kod użyty w prezentacji będzie później dostępny online Warto pamiętać, że spotkania PTaQ są otwarte, darmowe i nie wymagają rejestracji!

 

Zapraszamy!

 

#ptaq

 

To powinno Cię zainteresować