PTaQ #29

PTaQ #29
Zapraszamy na pierwsze spotkanie PTaQ w 2016 roku. Tym razem same debiuty - od gospodarza spotkania, firmy Apptension, do prelegentów.
 

Kiedy: 25 lutego (czwartek), godz. 18.00

Gdzie: Poznań, ul. Nowowiejskiego 55, siedziba firmy Apptension (biały budynek naprzeciwko szpitala, między skrzyżowaniem z Aleją Niepodległości a wiaduktem kolejowym)

Rejestracja: http://www.uczestnicy.pl/event/ptaq-xxix---zaproszenie

Tematy prezentacji:

"And the Oscar doesn’t go to... Dlaczego QA w start-upie jest jak Leonardo di Caprio?"

Wiele hitów kinowych nie byłoby tym samym bez tego blond-idola, mimo to, rok rocznie statuetka Oscara nie trafia w jego ręce. My wiemy jak nagradzać nieodzowną część rozwijającego się zespołu i pomóc mu się piąć po szczeblach kariery. Od debiutanckiej, drugoplanowej roli, po nieodłączną część zespołu.

Paulina Jurek pracuje w Apptension po to, żeby w produktach Apptension nie było błędów. Jako nasz QA Manager ma oko na wszystkie niedociągnięcia, świeci też przykładem dla wszystkich członków zespołu ciągle się doskonaląc i pomagając doskonalić się innym. Na jej biurku zawsze znajdziecie pełno gadżetów... nie wszystkie służą do pracy :)

 

Protractor – Co? Jak? I dlaczego?

W trakcie prezentacji przedstawiony zostanie proces wyboru Protractora jako narzędzia do testów automatycznych. Następnie zostaną omówione pakiety Node.js będące częścią wprowadzonego rozwiązania oraz elementy charakterystyczne dla tak skonfigurowanego narzędzia. Prezentacja powstała na bazie wiedzy i doświadczenia zdobytego podczas przygotowywania PoC i wdrożenia narzędzia w projekcie.

Dominika Jędrzejczak - ukończyła studia na kierunku Informatyka na Politechnice Poznańskiej. Tester/QA z pięcioletnim doświadczeniem. Swoją karierę rozpoczęła w Banku Zachodnim WBK gdzie pełniła funkcje menadżera testów oraz PO dla jednego z projektów. Z firmą Pearson Ioki związana od 1,5 roku. Obecnie pełni funkcję QA w Scrumowym zespole rozwijającym platformę edukacyjną. Jest fanką Marvela i anime. Lubi spędzać czas z przyjaciółmi i na wyjazdach w Bieszczady.

 

Testerzy na orbicie - dlaczego QA nie jest gwarancją bezbłędności i dlaczego nie możemy bez niego funkcjonować?

Projekt jest dopięty na ostatni guzik, pozostały ostatnie drobiazgi - ot, na przykład selfie z kosmosu. Co teraz? Niektórych rzeczy nie można przetestować, największym brandom zdarzają się ogromne wpadki, a mimo to QA jest niezbędny.

Zbigniew Czarnecki, CEO i Naczelny Perfekcjonista Apptension. Poza dopracowanymi projektami i pięknym kodem, uwielbia piękne koty i psy. No i dałby Leo Oscara.

 

Przypominamy, że spotkania PTaQ są darmowe. Tym razem jednak organizatorzy wyjątkowo proszą o rejestrację z uwagi na ograniczenie pojemności sali do 60 osób.

Zapraszamy!
 
 
 
 

To powinno Cię zainteresować