W magazynie do znalezienia:
"Jakość oprogramowania czy testowanie oprogramowania?". Tym razem Wiktor Żołnowski mniej mówi o agile, a więcej o zapewnieniu jakości i testowaniu. Warto przeczytać choć dla testerów z doświadczeniem nie jest to odkrywcze.
"Testować, czy nie testować?" to dwa artykuły dwóch różnych testerów odpowiadających na to samo pytanie. Bartłomiej Prędki i Krzysztof Chytla subiektywnie i ciekawie odpowiadają na to (retoryczne?) pytanie.
"Współpraca z informatykami z Indii" jest prawdopodobnie najlepszym artykułem tego wydania. Pokazuje problemy współpracy z Hindusami, ale próbuje również wskazać rozwiązania. Łukasz Smolarski ciekawie opisał przełamanie bariery kulturowej.
"Dane testowe - własny pomysł czy narzędzie?" artykuł wprowadza do tematu danych testowych i analizujący dostępne rozwiązania na rynku. Natalia Ziajka m.in. krytycznie wypowiada się o stworzonym przez testerzy.pl generatorze danych testowych (i jeśli chodzi o UI ma zdecydowanie rację). Ciekawa publikacja, w której nam zabrakło odpowiedzi na pytanie zadane w tytule.
"Testowanie eksploracyjne" Tomasza Olszewskiego to wprowadzenie do tematu eksploracji. Dla początkujących.
W numerze również dużo o wydarzeniach testerskich TestWarez, Quality Excites i TestingCup. Wygląda na to, że dużo dzieje się w świecie testowania. Ciekawa jest perspektywa Macieja Zaborowskiego opisująca TestingCup ("W poszukiwaniu źródła innowacyjnych testerów"). Ponieważ jest zwycięzcą konkursu drużynowego z 2013 roku jego głos jest ważny w dyskusji na temat potrzeby organizacji takich imprez.
Podsumowując, pierwszy numer magazynu Quale trzyma poziom znany nam już z c0re. Zdarzają się wpadki edytorskie i literówki, ale komu się nie zdarzają. Najważniejsze, że magazyn jest za darmo i wypełnia lukę braku testerskich publikacji w języku polskim.
Cały numer do pobrania z Quale