Quality Excites - testerskie wydarzenie roku na Górnym Śląsku

Quality Excites - testerskie wydarzenie roku na Górnym Śląsku
Konferencja Quality Excites, czyli testerskie wydarzenie roku na Śląsku odbędzie się 26 maja w Gliwicach.

Choć nie jest to "pierwsze w regionie śląskim spotkanie poświęcone jakości tworzonego oprogramowania" jak piszą organizatorzy, to na pewno jest to jedno z ważniejszych spotkań QA tego roku. Ta BEZPŁATNA konferencja odbędzie się 26 maja w Studenckim Centrum Kultury "MROWISKO" na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Gościem specjalnym konferencji będzie znany z testerskich spotkań, organizowanych również przez nas w Katowicach, Wiktor Żołnowski. Organizatorzy piszą o nim "uznany autorytet ze świata QA w Polsce" na co, jak znamy Wiktora, na pewno by się zaczerwienił.

Na Quality Excites (Event QA) będzie mowa o automatyzacji, użyteczności, wydajności, a także bezpieczeństwie oprogramowania. Organizatorzy zapowiadają, że dowiemy się jak wygląda proces testowania wydajności, czym jest narzędzie Selenium, jakie są etapy testów penetracyjnych i czym różnią się one od audytów bezpieczeństwa, a także wiele, wiele innych.

Spotkanie 26 maja to także okazja, by spotkać się z członkami grup eksperckich Future Processing - Automation, Performance, Security i UX. Będzie można na własne oczy zobaczyć jak działa FP Lab (dział Research & Development FP) - team, odpowiedzialny za gromadzenie ciekawych pomysłów, idei oraz tworzenie na ich podstawie niebanalnych projektów. W "MROWISKU" zaprezentują się również inne grupy: Mobile, Automation, UX.

Swoim patronatem konferencję objęli: Rektor Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. Andrzej Karbownik, dziekan wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki dr hab. inż. Zdzisław Duda, prof. nzw. w Pol. Śl., dziekan Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach dr hab. Jan Ilczuk prof. UŚ, Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, testerska platforma crowdsourcingowa Testuj.pl, portal dlastudenta.pl oraz magazyn komputerowy CHIP. Konferencję QA Event wspierają także przyjaciele: IAESTE Gliwice, Stowarzyszenie Studentów BEST Gliwice, oraz konferencja WUD Silesia i ogólnopolski maraton programistyczny Deadline24.

 

Pełen program warsztatów i wykładów dostępny jest na stronie www.qualityexcites.pl.

Rejestracja rozpocznie się 14 maja 2012 r.

 

To powinno Cię zainteresować