Quality Meetup #7

Quality Meetup #7
Zapraszamy wszystkich ekscytujących się jakością na siódmą odsłonę Quality Meetup.
 

Kiedy: 11 lutego 2016 (czwartek), start 18.00

Gdzie: Gliwice, ul. Bojkowska 37A, Progress Bar

PRZED NAMI:

Radek Smilgin z prezentacją pt. „Jak powstał ŚKUP – historia projektu”

Śląska Karta Usług Publicznych (ŚKUP) to bardzo ważny projekt dla aglomeracji śląskiej. Składa się na niego wiele elementów i komponentów, ale jednym z ważniejszych jest oprogramowanie. Nie jest to jednak typowy projekt, znany pracownikom firm informatycznych, startupów i korporacji. Tu zamawiającym jest instytucja publiczna, wykonawcą największa firma informatyczna w Polsce, a pomiędzy nimi staje konsultant odpowiedzialny za to, aby produkt uzyskał możliwie najlepszą jakość. Prezentacja przedstawia perspektywę tegoż właśnie konsultanta i bazuje na ogólnie znanych faktach projektowych, dostępnej dokumentacji i specyfikacji projektu. Radek poprowadzi nas od kwestii przetargu i umowy, przez tworzenie aż po odbiór oprogramowania.

 

Łukasz Rosłonek z prezentacją pt. „Testy przeglądarkowe w środowisku rozproszonym”  

Automatyczne testy przeglądarkowe są niezbędnym etapem procesu wytwarzania każdej aplikacji webowej. Aby były efektywne, powinny być szybkie i wykonywane na różnych środowiskach i przeglądarkach. W czasach, gdy działy development i operations ściśle ze sobą współpracują, infrastruktura testowa powinna być skalowalna oraz dostępna jako kod. 

W czasie prezentacji Łukasz przedstawi budowę rozproszonego środowiska testowego opartego o Selenium Grid i Dockera. Podczas live demo pokaże, jak budować takie środowisko za pomocą jednej komendy oraz jak skalować je w czasie rzeczywistym.

 

O PRELEGENTACH

Radek Smilgin (Tester Oprogramowania, testerzy.pl)

Tester oprogramowania i konsultant jakości z ponad 10-letnią praktyką. Twórca takich projektów i przedsięwzięć jak testerzy.pl i TestingCup. Trener praktycznych szkoleń z testowania oprogramowania i zapewnienia jakości aplikacji. Akredytowany trener ISTQB Poziomu Podstawowego i Zaawansowanego.

Niezależny konsultant i coach zespołów testowych w obszarze definiowania i redefiniowania procesów testowania oprogramowania. Autor licznych publikacji testerskich.

 

Łukasz Rosłonek (Senior Test Engineer, Grupa Allegro)

Łukasz jest inżynierem jakości oprogramowania i developerem testów automatycznych z ponad 5-letnim doświadczeniem. W swojej pracy zawodowej koncentruje się na budowaniu frameworków testowych, specjalizując się w testach mikroserwisów oraz wykorzystaniu technologii opartych na Selenium. Swoim doświadczeniem dzieli się na blogu www.testdetective.com, gdzie porusza techniczne aspekty testowania. Prywatnie – miłośnik gitary i brazylijskiego jiu-jitsu.

 

Wstęp wolny, zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku oraz na meetup.com.

 

To powinno Cię zainteresować