Relacja z pierwszej ŁódQA'i

Relacja z pierwszej ŁódQA'i
29 października w Łodzi odbyło się pierwsze spotkanie w ramach inicjatywy ŁódQA. Uczestniczyło w nim 40 osób, co było miłym zaskoczeniem dla organizatorów. Mimo pewnych trudności udało się zrealizować plan spotkania.
Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja na temat Session Based Testing i doświadczenia z wdrażania tej koncepcji, zaprezentowana przez Rafała Nikla. Rafał nie tylko opowiedział o idei testowania w sesjach, ale pokazał także sposób użycia jednego z narzędzi wspierających pracę tą metodą. 
 
W trakcie spotkania udało się zapoczątkować dyskusję na temat zagadnień i form przekazywania treści pożądanych podczas następnych edycji. Propozycje tematów należy zakwalifikować do średnio i bardzo zaawansowanych, co świadczy o wysokim poziomie wiedzy uczestników. Dotyczyły one przede wszystkim technologii i narzędzi, mniej zagadnień związanych z metodami testowania. Mamy nadzieję, że organizatorom uda się sprostać oczekiwaniom.  
 
Przerwa pomiędzy prezentacjami dała szansę na mniej formalną wymianę doświadczeń, wrażeń i pomysłów. Sprzyjała temu atmosfera panująca w kuchni firmy Rule Financial, która gościła uczestników. Rozlosano też książki, które Marcus Gartner podarował ŁódQA'ce podczas swojej wizyty na spotkaniu PTaQ'a.
 
Organizatorzy chcieliby podziękować sympatykom i partnerom, w tym portalowi testerzy.pl, za pomoc w organizacji i promocji inicjatywy. 
 
 
 
Więcej informacji o projekcie ŁódQA można znaleźć na Facebooku: http://facebook.com/LodQA
 
 

To powinno Cię zainteresować