Kiedy: 19.03.2015, godz. 18.00
Gdzie: Koszalin, ul. Grunwaldzka 1A, Minibrowar Kowal
Tematy prezentacji:
Jędrzej Jusza: Mobilne Aplikacje Hybrydowe: Cel Uświęca Półśrodki
Programista technologii mobilnych z dwuletnim doświadczeniem zawodowym, specjalizujący się w platformach Windows 8.x/Windows Phone. Po okresie pracy jako wolny strzelec i podwykonawca koszalińskiego Koprinu trafił do REC Global, gdzie obecnie dzielnie walczy z technologiami hybrydowymi. Miłośnik klasycznego rocka, science fiction i dobrego piwa.
Maciej Raczkowski: Krok 1: Marchewka w dłoń, Krok 2: Zdjęcie do internetu, Krok 3: Profit - o znajdowaniu swojej niszy na przykładzie www.ilewazy.pl
Maciej od ponad 10 lat pomaga firmom sprzedającym w internecie zwiększać zyski. Przedsiębiorca, manager projektu i developer. Z pasją zgłębia meandry analityki internetowej i szuka jej zastosowania w decyzjach biznesowych. W ramach wolnego czasu wraz z narzeczoną prowadzi portal ilewazy.pl. Pożeracz książek, zapalony entuzjasta świadomego samorozwoju.
Historia blisko 6 lat doświadczeń z prowadzenia oryginalnego projektu internetowego - od dziwnego pomysłu do 1 mln wizyt miesięcznie. Opowieść o dobrych i o złych decyzjach wpływających na rozwój projektu, o wytrwałości, potencjale, satysfakcji z pomagania i o pieniądzach. Jak budować społeczność, jak nie dać się rutynie, jak maksymalizować efekt przy ograniczeniach czasowych? Dlaczego kluczowe jest działanie, a nie mówienie o nim i co z tym wszystkim wspólnego mają trzymane w dłoniach marchewki?
Maciej Czernicki: Drony jako bezzałogowe statki powietrzne i ich zastosowanie w biznesie
Specjalista do spraw marketingu obiektów turystycznych oraz licencjonowany operator bezzałogowych statków powietrznych. Absolwent wydziału Ekonomii i Zarządzania na Politechnice Koszalińskiej. Prowadzi firmę Sky Drone, która zajmuje się profesjonalnym filmowaniem oraz fotografią z powietrza. Były zawodnik i instruktor kitesurfingu.
Łukasz Ostaniewicz: Czy w dużym projekcie można być Agile? – business case SKOK Ubezpieczenia
Koordynator Projektów i Scrum Master w Goyello. Doświadczony programista, z trójmiejskim rynkiem IT związany od 9 lat. Entuzjasta zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania. Prywatnie ojciec dwóch synów. Miłośnik snowboardu. W okresie letnim spotkać go można w okolicach Rewy, gdzie stawia pierwsze kroki w kiteserfingu.
Zastanawiasz się jak efektywnie organizować pracę zespołu developerskiego? Nasz ekspert zaprezentuje jak to robimy w Goyello, na przykładzie projektu SKOK Ubezpieczenia Zdrowotne. Możesz liczyć na praktyczną dawkę wiedzy o Agile! Przedstawimy również sposoby na rozwiązanie problemów, z którymi mogą spotkać się zespoły developerskie pracujące w oparciu o Scrum. W prezentacji nie zabraknie też informacji o praktykach gwarantujących wysoką jakość kodu, o sposobach estymowania zadań czy też o tym, w jaki sposób developer może wpływać na przyjęty przez zespół proces wytwarzania oprogramowania.
Warto 19 marca pojawić się w koszalińskim Minibrowarze Kowal. Poprzednio na SPARKcampach średnio ponad 100 osób spotykało się na tej wyjątkowej imprezie. Swobodny dostęp do prelegentów, możliwość długiej dyskusji po prelekcjach to tylko niektóre plusy koszalińskiego wydarzenia.
Branża IT w Koszalinie jest silna, warto ją jednak zjednoczyć. Taki cel przyświeca tej imprezie. Oparta jest na amerykańskich Barcampach, gdzie w luźnej atmosferze nawet najtrudniejsze tematy IT były dobrze przyjmowane. Impreza jest darmowa, zarejestrować można się na stronie www.sparkcamp.pl
Serdecznie zapraszamy na czwarty koszaliński SPARKcamp#4.
Będzie się działo!
Na czym polega SPARKcamp?
- W programie każdego z eventów znajdują się minimum cztery 20-25 minutowe prelekcje.
- Prelegentem może zostać każdy - wystarczy zgłosić temat do organizatorów i przebrnąć przez proces weryfikacji.
- Tematyka zgłaszanych prelekcji, choć w swojej dowolności ma bardzo szerokie spektrum, powinna być związana z branżą IT i/lub z biznesem IT.
- Po każdym z wykładów pojawia się czas na pytania od publiczności (ok. 5 min).
- Organizatorzy przeznaczyli również 15 minut po zakończeniu wszystkich prelekcji na tzw. LIGHTENING TALKS - nie dłuższe niż 3 minuty, pojedyncze ogłoszenie lub informacja.
- Żeby zarezerwować trzyminutowe wystąpienie wystarczy zgłosić chęć do organizatorów już w trakcie samej imprezy.
- Zwieńczeniem całości jest NETWORKING - czyli czas na swobodniejszą wymianę myśli, doprecyzowanie i zadawanie szczegółowych pytań oraz nawiązywanie nowych kontaktów.