TestWarez 2014 podsumowanie [aktualizacja]

TestWarez 2014 podsumowanie [aktualizacja]
TestWarez 2014 było konferencją inną niż dotychczasowe. Pod wieloma względami lepszą, ale z kilkoma wpadkami. Oto subiektywna opinia.
 

Miejsca

Konferencja realnie odbywała się w dwóch miejscach. W PPNT oraz na promie do Szwecji. Oba miejsca miały swoje cechy charakterystyczne.

Sale w PPNT to nowoczesne przestrzenie ze świetnym światłem, nagłośnieniem oraz klimatyzacją. Stanowiły one kontrast do ciasnych salek promowych. Jest to świetne miejsce na organizację konferencji z dostępem do sieci i ciekawym zapleczem (niedaleko znajduje się Eksperyment). Przegrywa jednak z jakością jedzenia i obsługi na promie. Prom może nie dawał możliwości łącznia się z WiFi i dzwonienia (można było zadzwonić za 17 PLN za minutę), ale dawał z kolei niezapomniane widoki.

Ogólna ocena miejsca organizacji konferencji bardzo pozytywna.

 

Prelegenci

Jak co roku prelegenci reprezentowali różny poziom, od zawodowców, którzy są samograjami, aż po prezentacje, na których ludzie zasypiali. Na pewno rozczarowaniem dla wielu mogli być kluczowi mówcy. Serreta Gamba, która miała być partnerką Dorothy Graham, ze względu na nieobecność tej drugiej stała się głównym mówcą pierwszego dnia i w opinii wielu, delikatnie mówiąc, nie wniosła zbyt wiele. Opinie odnośnie Tilo Linza były mieszane, ale choć nie było to spotkanie, które wywarło na nas niezapomniane wrażenie, to i tak mamy wrażenie, że miało swoją wartość.

 

Panele dyskusyjne

Powołane do życia na edycji 2013 panele dyskusyjne okazały się po raz kolejny strzałem w dzisiątkę. Widać, że ludzie nie chcą tylko słuchać, ale chcą też rozmawiać. Może nie są gotowi na własną prezentację, ale chcą dzielić się doświadczeniami. Widać to było na spotkaniach, na których było czasami więcej ludzi niż na wykładach. Te wymiany doświadczeń stają się najważniejszym punktem konferencji.

 

Materiały

Dla tych, którzy nie zdążyli się jeszcze zorientować, dodawany do materiałów konferencyjnych wskaźnik elektroniczny i latarka jest również pamięcią USB. Znajdziemy na niej większość prezentacji. Możemy spodziewać się również wielu innych materiałów, ponieważ po konferencji chodziło przynajmniej dwóch fotografów i dwóch kamerzystów. SJSI powinno więc niedługo opublikować zdjęcia z wydarzenia oraz filmy.

Prezentacje z konferencji dostępne na stronie: http://www.testwarez.pl/wordpress/?page_id=1110&lang=pl-pl

Uczestnicy konferencji mogą również przekazać swoją opinię o wydarzeniu poprzez ankietę. Organizatorzy obiecują przynajmniej część tych informacji opublikować: https://www.surveymonkey.com/s/TestWarez2014

 

 

Testwarez 2015

Kolejna edycja konferencji będzie jubileuszowa. To już 10 raz kiedy testerzy z całej Polski będą mieli okazję się spotkać na jesieni. Do zobaczenia!

 

Radek Smilgin

 

To powinno Cię zainteresować