Trójmiejska Grupa Testerska #13

Trójmiejska Grupa Testerska #13
Zapraszamy na trzynaste spotkanie Trójmiejskiej Grupy Testerskiej już w najbliższy wtorek.
 

Kiedy: 6 grudnia, godzina 18.00

Gdzie: Gdańsk, Tryton Business House, ul. Jana z Kolna 11 – biuro Kainos Software, 9. piętro

Rejestracja: tgt13.evenea.pl

 

Harmonogram spotkania:

18.00 – start

18.00-18.30 – prelekcja: Szymon Ramczykowski „Nie samym Selenium człowiek żyje, czyli jak tworzyć stabilne testy funkcjonalne, wykorzystując backend aplikacji na przykładzie projektu Smart i biblioteki Rest Assured”

18.30-18.45 – Short Talks i przerwa

18.45-19.15 – prelekcja: Mateusz Radkiewicz „UI Tests Automation Framework in Evolve EDM – Case Study”

 

Tematy prezentacji:

Szymon Ramczykowski: „Nie samym Selenium człowiek żyje, czyli jak tworzyć stabilne testy funkcjonalne, wykorzystując backend aplikacji na przykładzie projektu Smart i biblioteki Rest Assured” 

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego mimo włożonego w tworzenie automatyzacji wysiłku, testy są niestabilne i ciężkie w utrzymaniu? W mojej prezentacji postaram się odpowiedzieć na pytanie co i jak automatyzować, żeby wyciągnąć z testów jak najwięcej wartości dodanej. Opowiem o negatywnych i pozytywnych przykładach automatyzacji oraz zaprezentuje rozwiązanie funkcjonujące w projekcie Smart, zbudowane w oparciu o bibliotekę RestAssured.

 

Szymon Ramczykowski, Senior Test Engineer, Kainos 

Testuję od 2008 roku. Jestem absolwentem Politechniki Gdańskiej i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Obecnie pracuję w firmie Kainos, w projekcie Smart: osadzonym w chmurze narzędziem do automatyzacji klienckich implementacji aplikacji Workday. Moje główne obowiązki to usprawnianie procesu testowego, koordynacja testów funkcjonalnych oraz szeroko pojęta automatyzacja.  Jestem zwolennikiem zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania i automatyzacji opartej na piramidzie testów. Moje motto w pracy to: lepiej przeciwdziałać błędom wcześniej niż póżniej je znajdować.

 

Mateusz Radkiewicz: “UI Tests Automation Framework in Evolve EDM – Case Study”

Przyjrzyjmy się w jaki sposób automatyzowane są webowe testy UI w produkcie Evolve Electronic Document Management. Przestawię strukturę frameworka testowego opartego o Selenium i zintegrowanego z Jenkinsem oraz TestRailem. Opowiem o trosce o stabilność testów, maksymalizowanie korzyści z nich płynących oraz o nietypowych problemach i sposobach ich rozwiązywania. Prezentacja zawierać będzie również konkretne przykłady.

 

Mateusz Radkiewicz, Senior Test Automation Engineer, Kainos

Pracuje w IT od 2008 roku. Cała jego dotychczasowa kariera zawodowa związana jest z zapewnianiem jakości oprogramowania. Doświadczenie zdobywał w różnych projektach, głównie z branży medycznej, ERP oraz lotniczej. Specjalizuje się w automatyzacji testów, zarówno jeżeli chodzi o tworzenie frameworków i samych testów jak i wdrażanie automatyzacji w proces tworzenia oprogramowania. Obecnie pracuje jako Senior Test Automation Engineer w firmie Kainos.

 

Dołącz do grupy TGT na Facebooku >> 
 
Spotkania TGT organizowane są przy wsparciu testerzy.pl.
 
 
 

To powinno Cię zainteresować