Trójmiejska Grupa Testerska #17

Trójmiejska Grupa Testerska #17
Zapraszamy na siedemnaste spotkanie Trójmiejskiej Grupy Testerskiej!
Kiedy: środa, 27 września, godzina 18:00
Gdzie: Tryton Business House, biuro Kainos Software – 9. piętro

Rejestracja: https://tgt17.evenea.pl/

 

Harmonogram spotkania:

  • 18.00 – start
  • 18.00-18.30 – prelekcja: Szymon Ramczykowski „RestApi testing tips and tricks: how to start testing api of your web application”
  • 18.30-18.45 – Short Talks i przerwa na pizzę i piwo
  • 18.45-19.30 – prelekcja: Marcin Kubecki „Efektywne testy oprogramowania w środowisku Scrumowym”

 

Tematy prezentacji:

Szymon Ramczykowski: RestApi testing tips and tricks: how to start testing api of your web application

During the presentation, I will walk you through popular tools that can help with starting testing API services. You will have the opportunity to see live testing of real application using GUI based and code based solutions.

 

Marcin Kubecki: Efektywne testy oprogramowania w środowisku Scrumowym

Obecnie jedną z najpopularniejszych metodyk zwinnych jest Scrum, który pozwala w sposób iteracyjny i przyrostowy tworzyć oprogramowanie. Na środowisko Scrumowe składają się trzy role – Development Team, Scrum Master oraz Product Owner. Gdzie w tym wszystkim znajduje się tester? Czy jest on nadal potrzebny, czy może stanowisko to jest już zbędne? Jak powinno wyglądać testowanie w Scrumie?

W swoim wystąpieniu Marcin postara się dać odpowiedź na powyższe pytania oraz bliżej zaprezentuje pracę w Scrumie z punktu widzenia testera oprogramowania. Przedstawione zostaną najlepsze praktyki, które pozwolą podnieść jakość produktów tworzonych w środowisku Scrumowym. Dowiecie się również, jakie błędy i pułapki czyhają na osoby pracujące w Scrumie.

 

Prelegenci: 

Szymon Ramczykowski, Lead Test Engineer, Kainos

Testuję od 2008 roku. Jestem absolwentem Politechniki Gdańskiej i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Obecnie pracuję w firmie Kainos, w projekcie Smart: osadzonym w chmurze narzędziem do automatyzacji klienckich implementacji aplikacji Workday. Moje główne obowiązki to usprawnianie procesu testowego, koordynacja testów funkcjonalnych oraz szeroko pojęta automatyzacja. Jestem zwolennikiem zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania i automatyzacji opartej na piramidzie testów. Moje motto w pracy to: lepiej przeciwdziałać błędom wcześniej niż później je znajdować. 

 

Marcin Kubecki, Założyciel TestPro / trener / tester / autor tekstów

Swoją przygodę z testowaniem rozpoczął jako przysłowiowy „klikacz” ponad 10 lat temu. Obecnie zarządza grupą kilkunastu testerów i przeprowadza testy na wszystkich poziomach testów. Posiada doświadczenie w testowaniu, zaczynając od prostych serwisów WWW przez złożone systemy ERP aż po systemy Life-Critical. Rozwija swoją markę TestPro, publikując na stronie firmowej artykuły z obszaru testowania oprogramowania, prowadząc szkolenia oraz testując. Miłośnik metodyk zwinnych. Posiada również kilkuletnie doświadczenie jako trener i wdrożeniowiec Scruma. 

 

Więcej informacji o prowadzących: http://tgt.org.pl/tgt17/

Dołącz do grupy TGT na Facebooku – klik

 

Spotkania TGT organizowane są przy wsparciu testerzy.pl.

 

 
 

To powinno Cię zainteresować