W przygotowaniu do Quality Excites 2016 [aktualizacja]

W przygotowaniu do Quality Excites 2016 [aktualizacja]
Aby dobrze wykorzystać konferencję warto się do niej przygotować. Skoro planujemy iteracje i testy, by być bardziej efektywnym, dlaczego nie mielibyśmy zaplanować udziału w konferencji? Oto 6 naszych dobrych rad, aby lepiej wykorzystać konferencję Quality Excites. [aktualizacja] Uwaga! Quality Excites zmieniło agendę, aby można było obejrzeć mecz Polska-Szwajcaria.
 

1. Wyróżnij się. Badania własne i naszych kolegów pokazują, że im bardziej jesteś charakterystyczny, tym większe masz szanse na nowe i ciekawe kontakty podczas konferencji. Oczywiście nie można przesadzić i przebrać się za megakurczaka, ale czerwone spodnie lub kwieciste koszule robią robotę.

2. Nie załapałeś się na warsztaty? Nie przejmuj się. Agenda jest tak naładowana wiedzą, że to może nawet lepiej. Zbuduj swoją agendę. Przecież nie zobaczysz wszystkiego. Wybierz to, co najlepsze. Te główne wykłady nie nakładają się na siebie, ale oprócz tego masz dwie ścieżki. Poczytaj o nich wcześniej i pomyśl, co z nich jest dla Ciebie.

9:55 to czas kodu, ale z dwóch prezentacji ciekawiej (testersko) brzmi Tomasz Kopacz i jego "Jakość kodu, Roslyn, Fakes, Shim, testy obciążeniowe, proces".

10:40 - UAT w Scrumie czy społeczność? Idziemy na Kasię Balcerzak i "Użytkownicy nie gryzą, czyli jak zbudowaliśmy zaangażowaną społeczność".

11:25 - Tu będzie jeszcze trudniej. Jacek Okrojek z wydajnością czy Inna Uwarowa i Maciej Urbanowicz z "Wprowadzeniem do kampanii testowych urządzeń satelitarnych". Trzeba będzie rzucić monetą.

12:10 - [aktualizacja] Ponieważ Kinga Witko wycofała się z powodu choroby, idziemy na logi Adriana Piętki.

12:55 - Wydajność czy lepsze testy? Tym razem na pewno idziemy na temat wydajnościowy - Robert Bigos: "Planowanie wydajności oraz monitoring, jako wyzwania w chmurze".

13:40 - Przed obiadem wybieramy lżejszy temat Jędrzeja Osińskiego "Optymizm w IT".

14:20 - Wybieramy rozmowę moderowaną przez Martę Firlej o "Testowaniu w przyszłości – jak się przygotować?", choć szkoda nie posłuchać o testowaniu mądrych miast (Smart city) Łukasza Koniecznego. [aktualizacja] Łukasz Rosłonek poruszał temat testowania mikroserwisów na kilku meet-upach, ale to będzie podobno zupełnie premierowy materiał.

 

[aktualizacja] Przerwa obiadowa podczas QE będzie trwała od 15:00 do 17:00, by część zainteresowanych osób miała okazję zobaczyć mecz Polska-Szwajcaria. Oby Polacy rozstrzygnęli sprawę w 90 minut.

 

17:00 - I znów ciężki wybór. Chyba zdecydujemy się na "Testowanie IoT", choć w tym samym czasie mamy Jarosława Hryszko i "Powrót do źródeł, czyli jak eksploracja danych wspomaga QA w tworzeniu oprogramowania".

17:45 będzie już końcowym wyborem i nie wiemy, czy na koniec dnia damy radę jeszcze słuchać o BDD. Może więc rozprężający panel Kamili Mrozek?

Zostawcie sobie odrobinę energii na końcową prelekcję Jarosława Pałki. Z opisu wynika, że będzie warto posłuchać - "Architecture & Agile: mity, same mity i tylko mity".

 

3. Daj się ponieść networkingowi. Będą testerzy z całej Polski, wielu ciekawych praktyków, którzy na pewno będą chcieli porozmawiać. Wykorzystaj to!

4. QE nie jest miejscem dla łowców gadżetów, a miejscem nieskrępowanego transferu i wymiany wiedzy. Jeśli opuścisz wydarzenie z siatką pełną długopisów, to znaczy, że... you are doing it wrong. Po takim wydarzeniu powinniście mieć raczej głowę pełną pomysłów i usprawnień własnego testowania.

5. Nie zapomnij o after party albo zapomnij się na after party po całym dniu przyswajania wiedzy (19:20).

6. Organizatorzy udostępnili aplikację konferencyjną, w której możecie ułożyć własną konferencję. Dostępna na Androida, iOS-a i Windowsa. Polecamy (linki na stronie głównej) >>

 

Też tam będziemy, więc chętnie porozmawiamy i wymienimy się doświadczeniami. Do zobaczenia na miejscu!

 

Strona wydarzenia >>

 

 

To powinno Cię zainteresować