WrotQA #9

WrotQA #9
Testerów z Wrocławia i okolic zapraszamy na dziewiąte spotkanie grupy WrotQA. Tym razem tematem przewodnim będzie usability.
 
Prelegentką tego spotkania będzie Katarzyna Krukar (BLStream), która wystąpi z tematem "Badania w user experience design". Kasia skończyła kierunek User Expiernce Design na SWPS we Wrocławiu i została projektantem UX. Zapytana o to, czym jest dla niej design odpowiada, że jest to połączenie emocji i wyglądu z funkcjonalnością i użytecznością. Twierdzi, że dobry design będzie trwał tak długo, jak długo ludzie będą kreatywni i będą sięgać w głąb swoich uczuć przenosząc je na swoje projekty. Z niecierpliwością czeka na dzień, w którym ludzie zaczną postrzegać design nie tylko jako grafikę.
 

Agenda naszego spotkania przedstawia się następująco:

  • Czym są badania w UX?
  • Po co robić badania UX?
  • Kim powinien być badacz UX?
  • Metody badawcze i testowanie projektów.
 
Temat usability i testowania interfejsu użytkownika wydaje się być często marginalizowany przez testerów. Mamy nadzieję, że po spotkaniu z Kasią każdy tester będzie bardziej wrażliwy na wygląd i działanie testowanych aplikacji.
 
 
Tradycyjnie organizatorzy zapraszają do siedziby firmy BLStream (Wrocław ul. Prosta 36, klatka C, piętro II, duża sala konferencyjna, mapa) 21 października 2014 r. o godzinie 18:00
 
UWAGA! Ze względu na dostępność prelegentki spotkanie wyjątkowo odbędzie się we wtorek.
 
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji (http://www.uczestnicy.pl/event/wrotqa-9). Wśród zapisanych uczestników rozlosowane zostaną upominki.
Ilość miejsc ograniczona do 60 osób.
 
 
 
 
 

To powinno Cię zainteresować