Co nie wymaga talentu i nie ma tego większość Twoich konkurentów na rynku pracy?

Co nie wymaga talentu i nie ma tego większość Twoich konkurentów na rynku pracy?
W pracy testera jest kilka cech, które wyróżniają Cię spośród innych, a dodatkowo ich posiadanie nie wymaga wrodzonego talentu lub wypracowanej w 10 000 godzin umiejętności.

Znasz te motywujące publikacje wymieniające 10 rzeczy, które nie wymagają talentu? Zebraliśmy kilka z nich i wyciągnęliśmy esencję. Są one w 100% przekładalne na umiejętności w testowaniu oprogramowania.

  1. Punktualność i terminowość

    Dostarczaj rzeczy zgodnie z wyznaczonymi datami, bo gdy testowanie leży na ścieżce krytycznej projektu, to obsuwy po Twojej stronie opóźniają cały projekt.

    Nie spóźniaj się na umówione spotkania i szanuj czas innych ludzi.
  2. Rzetelność w wykonywaniu pracy

    Powierzone zadania wykonuj najlepiej, jak potrafisz, a jeśli nie potrafisz, to poproś o pomoc.
  3. Wysoki poziom energii

    Poziom energii w niewielkim zakresie zależy od fazy księżyca, a w dużej mierze jest wynikiem stylu naszego życia. To, co i jak jesz, ile pijesz, ile się ruszasz, będzie miało wpływ na to, ile masz energii w pracy i w życiu.  
  4. Sumienność i staranność

    Podstawową umiejętnością testera oprogramowania jest dbałość o szczegóły. W naszej pracy to absolutny must have.
  5. Poczucie obowiązku

    Biorąc za coś odpowiedzialność, zrealizuj to od początku do końca. Przyjmując to na siebie, masz obowiązek to dokończyć.
  6. Akceptacja niedogodności 

    W codziennej pracy zdarzają się trudności i zaakceptuj je, zamiast popadać we frustrację.
  7. Pozytywne nastawienie

    Znasz zapewne to przekonanie, że to, jak potoczy się dana sytuacja, w dużej mierze zależy od tego, jak do niej podejdziemy. Jeśli założymy, że na pewno się nie uda, to zapewne tak będzie. Zakładaj od początku najlepszy scenariusz i staraj się go realizować.
  8. Bycie przygotowanym

    Cokolwiek robisz, z kimkolwiek rozmawiasz, w jakim spotkaniu bierzesz udział zawsze bądź gotowy na udzielenie odpowiedzi, a jeśli nie masz odpowiedzi, bądź gotowy na to, by ją dostarczyć.
  9. Dawanie z siebie dodatkowego wysiłku 

    Praca i współpraca wymaga wysiłku. Może to być wysiłek intelektualny, może to być wykonanie rzeczy, które standardowo nie znajdują się w Twoim zakresie obowiązków.
  10. Pasjonowanie się

    Im bardziej się czymś pasjonujesz, tym bardziej gotowy jesteś poświęcić temu swój czas i energię. Szukaj w pracy rzeczy, które lubisz robić (np. jeśli lubisz spać, to zostań testerem materacy). Ludzi z pasją w testowaniu jest coraz mniej.
  11. Wspieranie innych

    Jeśli chcesz, aby ktoś wspierał Ciebie, Ty wspieraj innych. Bądź gotowy do podania pomocnej dłoni, nawet jeśli może to wymagać od Ciebie poświęcenia czasu.
  12. Pozytywna mowa ciała

    Uśmiech i otwartość tak długo, jak nie są pozą, otworzą Ci wiele drzwi. Nawet ludzie markotni z natury będą lepiej odnosić się do tych, którzy podchodzą do nich z radością.
  13. Dyscyplina i konsekwencja w działaniu

    Kończ to, co zacząłeś i nie porzucaj zadań w trakcie. Motywuj się wewnętrznie, nawet jeśli już brakuje Ci sił i zapału do dokończenia pewnych prac.
  14. Przyjmowanie konstruktywnej krytyki 

    Chcesz być dobrym testerem? Musisz nauczyć się jak przekazywać informację zwrotną. Najlepiej jednak uczyć się na sobie i słuchać, kiedy ktoś podpowiada nam, co moglibyśmy zrobić lepiej.
  15. Uczenie się nowych rzeczy

    Zawsze bądź gotów by przyjąć nową wiedzę i spróbować czegoś nowego. Nie zamykaj się w wąskiej specjalizacji. Miej otwartą głowę na innych.

Nic z tej listy nie wymaga żadnego talentu, a jedynie samodyscypliny. Jednak nawet samodyscyplinę można wzmacniać narzędziami, jak listy kontrolne albo przypomnienia. 

To powinno Cię zainteresować