Jak prowadzone są szkolenia i egzaminy online?

Jak prowadzone są szkolenia i egzaminy online?
Jak w praktyce wyglądają prowadzone przez nas szkolenia zdalne? Co się zmienia? Jakie są możliwości uzyskania certyfikacji? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim omówieniem aktualnych zasad uczestnictwa w szkoleniach.

Podsumowujemy zasady uczestnictwa w szkoleniach online.

Informacje ogólne

Zdecydowanie nie zmieni się ilość czasu przewidywanego na dane szkolenie, dzięki temu, iż forma stacjonarna została jedynie przeniesiona przed ekrany monitorów. Wszystkie szkolenia prowadzone są na żywo przez dedykowanego danej tematyce trenera.
Spotkania odbywają się za pomocą komunikatorów Teams, Skype lub innych, wcześniej zaś uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe, które dostępne są po zalogowaniu się na naszą platformę edukacyjną EDU (edu.ittraining.pl). Spotkanie będzie dostępne bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej, toteż nie jest wymagana instalacja żadnych dodatkowych programów.

Pamiętajcie też, aby na EDU logować się na adresy mailowe podane w zgłoszeniu na szkolenie, ponieważ bezpośrednio do nich podpięte są materiały.

W trakcie trwania kursu pojawiają się stałe elementy naszych szkoleń, takie jak prezentacja materiału i dyskusja z trenem (do czego ochoczo zachęcamy każdego z uczestników), po szkoleniu natomiast każdy z uczestników otrzymuje certyfikat uczestnictwa w języku polskim oraz angielskim.

Uczestnicy szkolenia proszeni są o pozostanie w kontakcie z trenerem przez cały czas trwania kursu, poprzez kanały komunikacji: tekstowe, głosowe oraz wideo.  Szkolenie online wymaga takiej samej uwagi i aktywnej obecności jak każde szkolenie stacjonarne. Tylko to gwarantuje dobre efekty edukacyjne. 

W przypadku szkoleń praktycznych i warsztatów trener może poprosić o skorzystanie z dodatkowego kanału komunikacji, na którym uczestnicy będą udostępniać rezultaty swojej pracy samodzielnej.

Aby utrzymać komfort uczestników grupy liczą odpowiednio:

  • 6-8 osób dla szkoleń praktycznych i warsztatowych,
  • 8-12 osób dla szkoleń teoretycznych.

Organizacja zajęć

Uczestnicy proszeni są o pojawienie się, na dzień przed szkoleniem, na krótkie spotkanie na komunikatorze. Dotyczy to zwłaszcza kursów narzędziowych i praktycznych. Celem spotkania jest sprawdzenie czy sprzęt działa poprawnie.

Zajęcia odbywają się w godzinach 9.00-17.00 każdego dnia. W tym czasie uwzględnione są też 15-minutowe przerwy:

10:00 - 10:15

11:30 - 11:45

15:30 - 15:45

Między 13.00-13.45 przewidziana jest przerwa na lunch.

W ostatni dzień uczestnicy otrzymają od trenera ankiety oceniające przebieg szkolenia z prośbą o ich uzupełnienie i odesłanie trenerowi.

Organizacja egzaminów

Nadal organizujemy egzaminy stacjonarne przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, z którymi można zapoznać się tutaj: https://testerzy.pl/news/wydarzenia/procedury-safe-exam-room

Wszystkie osoby z Górnego Śląska serdecznie zapraszamy do naszej siedziby w Chorzowie przy ulicy Metalowców 13.

Podczas sesji egzaminacyjnych dezynfekujemy oraz wietrzymy salę, a w pomieszczeniu oprócz zdającego przebywa jedynie egzaminator. Oczywiście zachowujemy odpowiedni dystans, minimum 2 metrów, a egzaminator również korzysta z maseczki i rękawiczek.

W Centrum Egzaminacyjnym 21CN egzaminy przeprowadzane są w formie elektronicznej, a wyniki dostępne są bezpośrednio po zakończeniu egzaminu.

Terminy egzaminów jak zawsze możecie ustalać z nami indywidualnie, bądź korzystać z tych, które już istnieją w naszym kalendarzu: http://edu.ittraining.pl/terminy_egzaminow.

Osoby z innych części Polski również mogą podchodzić do egzaminów w formie stacjonarnej. W celu rezerwacji miejsc prosimy o kontakt mailowy: kontakt@testerzy.pl.

Podsumowując

Zmieniła się forma prowadzenia szkolenia, ale czas trwania oraz zakres materiału pozostały bez zmian. Jedynie przerwy na kawę oraz lunch będziecie spędzać w zaciszu swojego mieszkania lub biura, a nie w kuluarach . 

Więcej zmian zaszło w przypadku sesji egzaminacyjnych, niemniej jednak podjęliśmy wszelkie kroki w trosce o Wasze bezpieczeństwo.

Do zobaczenia i usłyszenia na szkoleniach!

 

To powinno Cię zainteresować