Odznaki w CV

Odznaki w CV
Korzystając z różnego rodzaju grywalizacji, kursów online czy certyfikacji możecie zdobywać badge (odznaki), które są potwierdzeniem Waszych osiągnięć. Czy należy dodawać je do CV? Opinie są podzielone, a my przedstawimy jak to zrobić oraz najważniejsze za i przeciw.

Upiększanie CV, a przez to wyróżnienie się na rekrutacji, może być oryginalnym i nietuzinkowym podejściem do zaprezentowania się pracodawcy. Jeśli już w procesie nauki udało Ci się zdobyć odznakę może warto się nią podzielić ze światem?

Jak to zrobić?
Proste kroki bazujące na naszej aplikacji STApp.

  1. Mechanizmy grywalizacji, platformy edukacyjne online czy certyfikacje, dostarczają często uproszczoną formę graficzną prezentując Twoje osiągnięcie. Zdobądź odznakę.

share-badge.png

  1. Wyślij obrazek do maszyny, na której będziesz tworzył swoje CV i dodaj go do niego.


stapp-badge.png

  1. Upewnij się, że grafika poprawnie wyświetla się w CV. 
  2. Podlinkuj (jeśli możliwe) źródło pochodzenia danej odznaki, albo stronę, która potwierdza jej osiągnięcie.

W ten sposób Twoje CV dostało upiększenie, które pozwoli mu przykuć oko rekrutera. 


Dobre rady i kontrowersje. 
 

ODZNAKI SĄ NOWOŚCIĄ

Umieszczanie odznak w CV nie jest rozpowszechnione i możesz być w tym względzie awangardą.  Czy będzie to dobrze odebrane przez rekrutera czy też nie, w pewnym zakresie zależy od tego czy umieścisz ją w sposób przemyślany i profesjonalny.

DODAJ OPIS TEKSTOWY

Odznaka i tak musi mieć swój tekstowy odpowiednik. Z jednej strony istnieje ryzyko, że czytający nie będzie miał wiedzy i nie będzie znał logo certyfikacji, z drugiej strony współcześnie część CV analizowana jest przez automaty, a nawet przez sztuczną inteligencję. Twoja odznaka może nie zostać rozpoznana i w związku z tym nie przysporzy Ci punktów.  

 ODZNAKA ZAJMUJE MIEJSCE

Staramy się umieścić w CV możliwie najwięcej treści na możliwie najmniejszej powierzchni. Odznaka będzie zajmować miejsce w CV. Jeśli jednak widzisz w nim puste plamy albo nie jesteś w stanie go wypełnić w związku z niewielkim doświadczeniem, dodanie odznaki może uczynić je „pełniejszym”.

ZNAJ SIĘ NA EDYCJI

Jeśli źle zamieścisz obrazek w treści CV, może ono wyglądać nieprofesjonalnie. Zanim dodasz odznakę upewnij się, że poprawnie się wyświetla na różnych czytnikach i ekranach. Dużą pomocą będzie zapisanie go w PDF-ie.

 ODZNAKA JAKO LINK

Dodawanie znaczników to okazja zaprosić rekrutera, aby lepiej Cię poznał. Pewnych szczególików swojego doświadczenia nie zmieścisz w CV, ale możesz je mieć w profilu testerskim na Githubie, LinkedIN-ie lub innych. Odznaka może być zachętą do lepszego poznania Twoich osiągnięć. 


Zachęcamy do prostego eksperymentu. Spreparuj dwa CV, jedno z grafikami odznak, a drugie bez. Wysyłaj je na przemian i sprawdź, które przynoszą Ci lepszy zwrot rozumiany jako zaproszenia na rozmowę. Powodzenia!
 

W celu wyróżnienia się wcześniej proponowaliśmy dodawanie oczekiwań finansowych do CV. Dowiedz się więcej >>tutaj.

Źródła:
https://www.thersa.org/cities-of-learning/articles-blogs-and-reports/add-badge-to-cv
https://www.computercareers.org/should-i-put-my-certification-logo-on-my-resume/

To powinno Cię zainteresować