"Testowanie cyberbezpieczeństwa".  Nowe szkolenie i promocja

"Testowanie cyberbezpieczeństwa".  Nowe szkolenie i promocja
Specjaliści od cyberbezpieczeństwa są jednymi z najlepiej zarabiających w branży IT. Jeśli dodać do tego fakt, że na całym świecie brakuje osób o takiej specjalizacji, odkrywa to przed nami bardzo interesującą i nie do końca spenetrowaną niszę.

Dlaczego cyberbezpieczeństwo?

Według raportu CERT 2021 opublikowanego przez NASK, w ubiegłym roku CERT Polska zarejestrował łącznie 29 483 unikalnych incydentów cyberbezpieczeństwa. W porównaniu do roku 2022 odnotowano wzrost obsłużonych incydentów na poziomie 182 procent. Pracujemy i żyjemy w świecie wirtualnym, co doskonale obrazuje to, że niemal trzy czwarte dorosłych Polaków przynajmniej raz w tygodniu jest online. Każdego dnia każdy z nich narażony jest na ataki cyberprzestępców, dlatego też niezależnie od tego, czy chodzi o sprzęt, oprogramowanie, czy dane elektroniczne, zrozumienie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego pomoże zapobiec niepożądanemu ujawnieniu informacji lub złośliwym atakom cybernetycznym.

Co i dla kogo?

Szkolenie kierujemy nie tylko do testerów, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się weryfikacją jakości i chcieliby dowiedzieć się tego, jak przy okazji testować bezpieczeństwo. Oprócz podwyższenia posiadanych umiejętności w testach bezpieczeństwa, omawiany materiał pozwoli także zrozumieć techniczne aspekty budowania oprogramowania i jego testowania. Wiele wartościowych i przydatnych informacji zdobędą w trakcie szkolenia również ci, którzy interesują się aspektem bezpieczeństwa oprogramowania i szukają miejsca, w którym mogliby zgłębić jego tajniki od podstaw

W ciągu 5 dni szkolenia: 

 • opowiemy Wam więcej o podstawach działania sieci komputerowych, podatnościach na ataki sprzętu i testach penetracyjnych,
 • nie zabraknie analizy popularnych narzędzi i sposobów działania cyberprzestępców,
 • przyjrzymy się tematyce zachowania prywatności w sieci i podstawom bezpieczeństwa cyfrowego,
 • poruszymy tematykę podstaw komunikacji w sieci Internet, w ramach której nie zabraknie też ćwiczeń praktycznych
 • wdrożymy się w anatomię cyberataku wraz ze sposobami ochrony przed nimi i ich konsekwencjami.

Przekazywana w trakcie kursu teoria uzbrojona zostanie w praktyczne przykłady i ćwiczenia pozwalające jeszcze bardziej utrwalić zdobytą wiedzę. 

Agenda

Szkolenie trwa 5 dni, a każdy z nich zaplanowany jest tak, aby w jak najlepszy sposób przygotować Was do skutecznej pracy w specjalizacji cyberbezpieczeństwa. Poniżej znajdziecie jedynie fragmenty tego, co dla Was przygotowaliśmy:

 • podstawowe zasady bezpieczeństwa informatycznego i szyfrowanie danych,
 • zarządzanie ryzykiem związanym z cyberbezpieczeństwem,
 • rodzaje ataków cyberprzestępczych i atakujących,
 • konsekwencje cyberataków,
 • ochrona przed atakami (w tym kryptografia, klucze publiczne i prywatne, SSL & TLS, certyfikaty, VPN oraz ćwiczenia praktyczne bazujące na konkretnych narzędziach),
 • analiza sieci ukrytych (m.in. Freenet, Deep Web wraz z ćwiczeniami praktycznymi w oparciu o TorBrowser),
 • rodzaje cyberataków z przykładami (np. Malware, Buffer overflow czy IP Spoofing),
 • narzędzia do testów bezpieczeństwa (w tym narzędzia do rekonesansu i łamania haseł) wraz z ćwiczeniami praktycznymi,
 • cyberbezpieczeństwo sprzętowe.

Z całością agendy zapoznacie się >> tutaj <<

Prowadzący

Szkolenie poprowadzi Jarosław Hryszko, doradca Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych oraz członek Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy przy Ministerstwie Cyfryzacji, specjalizujący się w najnowszych technologiach, w szczególności mechanizmach sztucznej inteligencji. 

Więcej o Jarku.

Promocja

Premierowe szkolenie "Testowanie cyberbezpieczeństwa" rusza już 26 września 2022 r. Dla wszystkich, którzy chcą razem z nami zgłębić tę tematykę, mamy przygotowaliśmy promocyjne ceny szkolenia: 

 • 1200,00 PLN netto – dla zgłoszeń dokonanych do końca dzisiejszego dnia (tj. 20.06.2022 r.)
 • 2400,00 PLN netto – dla rezerwacji dokonanych w ciągu kolejnych dwóch tygodni (od 21.06 do 5.07.2022 r.).

Zapisz się tutaj

Źródła:
https://cbos.pl/SPISKOM.POL/2021/K_083_21.PDF
https://www.nask.pl/download/30/4439/RaportCERT2021.pdf

To powinno Cię zainteresować