Dlaczego cyberbezpieczeństwo?
Według raportu CERT 2021 opublikowanego przez NASK, w ubiegłym roku CERT Polska zarejestrował łącznie 29 483 unikalnych incydentów cyberbezpieczeństwa. W porównaniu do roku 2022 odnotowano wzrost obsłużonych incydentów na poziomie 182 procent. Pracujemy i żyjemy w świecie wirtualnym, co doskonale obrazuje to, że niemal trzy czwarte dorosłych Polaków przynajmniej raz w tygodniu jest online. Każdego dnia każdy z nich narażony jest na ataki cyberprzestępców, dlatego też niezależnie od tego, czy chodzi o sprzęt, oprogramowanie, czy dane elektroniczne, zrozumienie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego pomoże zapobiec niepożądanemu ujawnieniu informacji lub złośliwym atakom cybernetycznym.
Co i dla kogo?
Szkolenie kierujemy nie tylko do testerów, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się weryfikacją jakości i chcieliby dowiedzieć się tego, jak przy okazji testować bezpieczeństwo. Oprócz podwyższenia posiadanych umiejętności w testach bezpieczeństwa, omawiany materiał pozwoli także zrozumieć techniczne aspekty budowania oprogramowania i jego testowania. Wiele wartościowych i przydatnych informacji zdobędą w trakcie szkolenia również ci, którzy interesują się aspektem bezpieczeństwa oprogramowania i szukają miejsca, w którym mogliby zgłębić jego tajniki od podstaw.
W ciągu 5 dni szkolenia:
- opowiemy Wam więcej o podstawach działania sieci komputerowych, podatnościach na ataki sprzętu i testach penetracyjnych,
- nie zabraknie analizy popularnych narzędzi i sposobów działania cyberprzestępców,
- przyjrzymy się tematyce zachowania prywatności w sieci i podstawom bezpieczeństwa cyfrowego,
- poruszymy tematykę podstaw komunikacji w sieci Internet, w ramach której nie zabraknie też ćwiczeń praktycznych
- wdrożymy się w anatomię cyberataku wraz ze sposobami ochrony przed nimi i ich konsekwencjami.
Przekazywana w trakcie kursu teoria uzbrojona zostanie w praktyczne przykłady i ćwiczenia pozwalające jeszcze bardziej utrwalić zdobytą wiedzę.
Agenda
Szkolenie trwa 5 dni, a każdy z nich zaplanowany jest tak, aby w jak najlepszy sposób przygotować Was do skutecznej pracy w specjalizacji cyberbezpieczeństwa. Poniżej znajdziecie jedynie fragmenty tego, co dla Was przygotowaliśmy:
- podstawowe zasady bezpieczeństwa informatycznego i szyfrowanie danych,
- zarządzanie ryzykiem związanym z cyberbezpieczeństwem,
- rodzaje ataków cyberprzestępczych i atakujących,
- konsekwencje cyberataków,
- ochrona przed atakami (w tym kryptografia, klucze publiczne i prywatne, SSL & TLS, certyfikaty, VPN oraz ćwiczenia praktyczne bazujące na konkretnych narzędziach),
- analiza sieci ukrytych (m.in. Freenet, Deep Web wraz z ćwiczeniami praktycznymi w oparciu o TorBrowser),
- rodzaje cyberataków z przykładami (np. Malware, Buffer overflow czy IP Spoofing),
- narzędzia do testów bezpieczeństwa (w tym narzędzia do rekonesansu i łamania haseł) wraz z ćwiczeniami praktycznymi,
- cyberbezpieczeństwo sprzętowe.
Z całością agendy zapoznacie się >> tutaj <<
Prowadzący
Szkolenie poprowadzi Jarosław Hryszko, doradca Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych oraz członek Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy przy Ministerstwie Cyfryzacji, specjalizujący się w najnowszych technologiach, w szczególności mechanizmach sztucznej inteligencji.
Promocja
Premierowe szkolenie "Testowanie cyberbezpieczeństwa" rusza już 26 września 2022 r. Dla wszystkich, którzy chcą razem z nami zgłębić tę tematykę, mamy przygotowaliśmy promocyjne ceny szkolenia:
- 1200,00 PLN netto – dla zgłoszeń dokonanych do końca dzisiejszego dnia (tj. 20.06.2022 r.)
- 2400,00 PLN netto – dla rezerwacji dokonanych w ciągu kolejnych dwóch tygodni (od 21.06 do 5.07.2022 r.).