Trener

Jarosław Hryszko

Jarosław Hryszko

Jarek zwykł mówić o sobie, że jest hipsterem zapewnienia jakości w IT - testował oprogramowanie, zanim to stało się modne. Specjalizuje się w stosowaniu tamże najnowszych technologii, w szczególności mechanizmów sztucznej inteligencji. Swoją wiedzą chętnie się dzieli - jako trener i konsultant. Ma też duże doświadczenie w zarządzaniu, w tym dowodzeniu jednostkami wojskowymi. Studiował (z powodzeniem) również cybernetykę, elektronikę i energetykę jądrową.

 

Jarek jest autorem i współautorem serii książek, publikacji i prezentacji dotyczących bezpieczeństwa systemów jądrowych i komputerowych, sztucznej inteligencji i zapewniania jakości w informatyce, w tym "Testowanie oprogramowania w praktyce", "Inżynieria wymagań w praktyce", "Inżynieria oprogramowania: Wyzwania i rozwiązania" oraz "Inżynieria oprogramowania: Poprawa praktyki poprzez badania naukowe".

 

Od 2012 roku prowadzi badania nad sztuczną inteligencją w celu zapewnienia jakości w systemach informatycznych. Jest znanym mówcą konferencyjnym, prezentującym na ponad 20 konferencjach naukowych i zawodowych, w tym TestCon w Moskwie, STF w Mediolanie czy UKStar w Londynie.

 

Jarek posiada następujące certyfikaty:

  • PMI Project Management Professional,
  • ISTQB Foundation Level,
  • ISTQB Advanced Level - Test Manager
  • ITIL Foundation
  • Professional SCRUM Master I

 

Jarek jest doradcą Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych oraz członkiem Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy przy Ministerstwie Cyfryzacji. Współtworzył również program popularyzacji polskiej energetyki jądrowej.

 

Gdy akurat nie ślęczy przed monitorem, można spotkać go w garażu, na strzelnicy, gdzieś daleko w górach lub na środku oceanu.

 

Prowadzone szkolenia

Pozostali trenerzy