Jak to możliwe, że testowanie może być tanie, szybkie i dobre?

Jak to możliwe, że testowanie może być tanie, szybkie i dobre?
Nie da się wytworzyć produktu tanio, szybko i dobrze, ale czy da się tak testować?
 

W publikacji "Maksyma dla każdego testera" powieliliśmy znane powiedzenie: tanio / szybko / dobrze.

 

Potem w projekcie Bugster stworzyliśmy hasło reklamowe "Testowanie szybko, tanio, dobrze". Doszliśmy do wniosku, że da się testować tanio, dobrze i szybko w pewnych określonych okolicznościach. Bugster jest specyficznym projektem z określonymi założeniami. Jak to działa?

 

Dlaczego testowanie może być szybkie?

testerzy.pl oferują szereg usług z testowania i staramy się działać bardzo elastycznie względem naszych klientów. Wymusza to od nas utrzymywanie dość długiej ławki pracowników gotowych do przyjęcia zlecenia (właściwej dla skali naszej firmy). Testerzy są więc w stanie przyjąć zlecenie bardzo szybko. Bugster jest nowym miejscem na szybkie zamówienie usługi i szybkie dostarczenie wyników.

 

Dlaczego testowanie może być tanie?

Jednym z kluczowych wyróżników naszej firmy jest ciągły proces uczenia się i zdobywania doświadczenia. Każdy projekt niesie nową wiedzę i nowe szanse na rozwój. Zawsze preferujemy pracę w projektach niż czytanie Internetu lub pozorowane działania mające zająć testerów w przestojach projektowych.
Rozwijamy się nie tylko poprzez nabywanie wiedzy w projektach, ale również przez budowanie sieci klientów. Dziś kupują oni u nas tanią usługę testowania, ale mogą chcieć pewnego dnia zapłacić za inny typ wsparcia. Naszym głównym biznesem wciąż są szkolenia i doradztwo. Z drugiej strony dzięki ciągłym projektom nie jesteśmy typową firmą szkoleniową z teoretykami, ale z grupą praktyków, którzy ciągle zdobywają doświadczenie.

Pracujemy również na referencje - "będziesz miał do portfolio". Można wyśmiewać takie praktyki, ale dobrze dobrane projekty stają się inwestycją w przyszłość.

Przyznajemy, że nie zawsze jest bardzo tanio. Kiedy mamy obłożenie projektowe i nie posiadamy zasobów do testowania, cena za godzinę lub błąd rośnie.

 

Dlaczego testowanie jest dobre?

Nasz zespół projektowy jest taki sam przy projektach dla dużych klientów jak dla startupowców, a każdego klienta traktujemy tak samo. Oczywiście mamy grupę konsultantów, którzy głównie ze względu na brak czasu nie angażują się w proste projekty. Jednak dla większości naszych testerów praca nad małymi projektami startupowymi jest odskocznią od trudnych i nużących w dłuższym czasie zadań, takich jak testy regresywne dużych systemów czy testy automatyczne (w tym wydajności i niezawodności). Odświeżenie perspektywy przez wejście na krótko w mały projekt pomaga uchronić się przed wypaleniem zawodowym czy prostym popadnięciem w rutynę.

 

Obierając świadomie model biznesowy Bugstera "[zawsze] dobrze, [zawsze] szybko, [czasami] tanio" traktujemy go jako uzupełnienie tego, co na co dzień dzieje się w testerzy.pl.

 

Dowiedz się więcej o Bugsterze >>

 

 

To powinno Cię zainteresować