Kogo warto obserwować w 2017 roku? Podsumowanie.

Kogo warto obserwować w 2017 roku? Podsumowanie.
Dziękujemy za wszystkie Wasze nominacje dla testerów wartych wyróżnienia za pracę w 2016 r. i wartych obserwacji w 2017 r. Oto lista osób z największą liczbą głosów oraz tych, które głosów dostały trochę mniej.
 

Osobom z największą liczbą głosów poświęciliśmy osobne artykuły. Byli to:

Daniel Dec

Marta Firlej

Aleksandra Kornecka

Emilia Lendzion-Barszcz

Aleksander Lipski

Piotr Wicherski

 

Warto również wspomnieć i ciągle pamiętać o Łukaszu Jasińskim, który wiele swojego czasu poświęcił testowaniu oprogramowania, a w 2016 roku odszedł od nas po długiej i wyniszczającej chorobie. Kiedy zmagał się z nowotworem organizował jednocześnie WrotQA, był prelegentem i blogerem. Jego historia jest inspiracją i nie tylko nam ciągle trudno pogodzić się ze stratą. Pojawiał się w nominacjach i w jednej z nich napisaliście: "za nieoceniony wkład w rozwój polskiej (a przede wszystkim wrocławskiej) sceny testerskiej".

 

 

 

Chcielibyśmy również wyróżnić osoby, które co prawda dostały mniej głosów, ale nominacje dla nich się pojawiły. Jest to praktycznie pełna lista, pominęliśmy jedynie te przypadki, gdy ktoś dostał pojedynczą nominację.

 

Kinga Witko

Kinga wystąpiła w 2016 roku na WrotQA i GGC. Miała też występować na Quality Excites, ale niestety choroba jej to uniemożliwiła. Kinga prowadzi bloga: https://kingatest.wordpress.com/ i będzie występować wkrótce na GGC i konferencji TestFest. Jest również obecna na Twitterze.

 

Kamila Mrozek

Kamila swoje umiejętności testerskie udowodniła wygrywając HaQAton oraz stając na podium TestingCup. Wiedzę i pasję do testowania pokazała podczas licznych wystąpień na meetupach oraz konferencjach.

 

Michał Stryjak

Wyróżniliście go za jego pracę na polu CDT, za aktywność na polskich i zagranicznych konferencjach oraz za udział w meetupach.

 

Jakub Rosiński

Za zaangażowania na grupie FB i prezentacje "przetestuj swoje CV". Jakub ma wiele ciekawych pomysłów i mamy wrażenie, że jeszcze o nim usłyszymy.

 

Natalia Krawczyk

Organizatorka i jurorka Automated TestingCup (w ramach Agile & Automation Days), która wraz ze swoim pracodawcą, PGS Software, organizuje darmowe prelekcje dla testerów w całym kraju. Osoba, która postrzegana jest jako rosnąca gwiazda automatyzacji.

 

Dziękujemy za wszystkie Wasze głosy!

 

W tym roku to Wy wskazaliście osoby, które Waszym zdaniem warte są obserwowania. Dobrze znamy testerski światek i mamy przekonanie, że lista wartych uwagi testerów jest niekompletna. Tylko nieliczni dostrzegają wysiłek, który może nie jest spektakularny, ale kluczowy dla rozwoju testowania w Polsce. Zabrakło nam na liście nominacji dla kilku osób, w tym dla blogerów, autorów książek, testerów-przedsiębiorców, organizatorów meetupów czy prelegentów z inspirującymi prezentacjami. Rozejrzyjcie się wokół, a dostrzeżecie jeszcze wielu innych, wartych śledzenia testerów.

 

 

To powinno Cię zainteresować