15+ popularnych narzędzi do automatyzacji testów. Edycja 2024

15+ popularnych narzędzi do automatyzacji testów. Edycja 2024
Nie istnieje co prawda jedno idealne narzędzie do testowania, ale spośród licznie dostępnych na rynku można z powodzeniem wybrać to, które posłuży do tego najlepiej.

Wartość narzędzi do testowania polega na identyfikowaniu problemów w kodzie i zapewnianiu, że oprogramowanie spełnia wymagania i zapewnia dobre wrażenia użytkownika. Tego rodzaju aplikacje służą testerom do przeprowadzania testów, zarówno tych manualnych, jak i automatycznych. 

Aktualnie na rynku dostępne są różne narzędzia wspomagające testowanie, a każde z nich dedykowane jest do określonych celów testowych. Używane są często na różnych etapach cyklu życia oprogramowania, pilnując, aby produkt był stosunkowo wolny od defektów. Narzędzia do automatyzacji testów mogą dodatkowo ułatwić pracę testerom, zmniejszając ilość ręcznej pracy wymaganej do przeprowadzenia testów.

Poniższe zestawienie obejmuje ponad 15 mniej lub bardziej znanych, ale z pewnością wartych uwagi narzędzi do automatyzacji testowania wraz z krótkim opisem ich funkcjonalności i wykorzystania.  

testerzy+
Pełną treść artykułu oraz więcej materiałów dla testerów znajdziesz na platformie testerzy+
Źródła:
https://hackr.io/blog/best-software-testing-tools

To powinno Cię zainteresować