Obserwowalność systemów to mniejszy stres i nauka akceptowania rzeczywistości

Obserwowalność systemów to mniejszy stres i nauka akceptowania rzeczywistości
Nowoczesne systemy oprogramowania są ciągle zmieniającymi się, złożonymi systemami, które wymagają zupełnie nowego podejścia opartego na rozbudowanej obserwowalności. Musimy być w stanie szybko wykrywać, izolować i usuwać problemy, w minimalnym stopniu wpływając na użytkownika.

Nowy świat przedstawia całkowicie nowy zestaw ryzyk i wyzwań wymagających od całego zespołu zaangażowania się w projektowanie systemów, które będą funkcjonalne, elastyczne i możliwe do obserwowania od samego początku.

jako testerzy musimy oduczyć się naszych starych pomysłów na temat testowania i nauczyć się akceptować, że nie możemy przewidzieć zachowania systemu i że awaria jest nieunikniona.

W obliczu tej rzeczywistości musimy skupić się nie tylko na zapobieganiu, ale w coraz większym stopniu na wykrywaniu i odzyskiwaniu, aby nasze zespoły mogły pracować szybko i z pewną dozą uzasadnionej pewności siebie.

Robert Meaney przez ostatnie 5 lat miał szczęście pracować nad najnowocześniejszymi projektami programistycznymi wykorzystującymi takie usługi jak mikrousługi, konteneryzacja, platformy chmurowe i CI/CD. Wszystko to, by szybciej dostarczać klientom więcej korzyści.

Zobaczcie prezentację Roberta z Agile & Automation Days 2019.

BIO: Robert Meaney

Więcej materiałów z A&A Days 2019 znajdziecie tutaj.

To powinno Cię zainteresować