Radosław Orszewski - "Kanban, przyjaciel testera"

Radosław Orszewski - "Kanban, przyjaciel testera"
Prezentacja z Agile & Automation Days 2015.

Choć Kanban w IT nie jest już nowością, nadal krąży wokół niego wiele mitów stawiających go niesłusznie w opozycji do zwinności. Wynikają one z niezrozumienia, na jakich poziomach możemy wdrożyć systemy Kanban i jaki cel ma przynieść ich implementacja.

W oparciu o doświadczenie z zespołami testerskimi, szczególnie tymi rozproszonymi, i/lub, co gorsza, pracującymi nad kilkoma produktami jednocześnie dowiesz się jak Kanban na poziomie teamu i organizacji może stać się sprawnym narzędziem w rękach testerów. Dowiecie się jak wizualizacja i kilka prostych metryk uwidoczni „wąskie gardła” w tworzeniu produktu i zapewnieniu mu oczekiwanej jakości. Dowiecie się także jak Kanban może wam pomóc odpowiedzieć na ulubione pytania szefów (Kiedy..?) oraz pozwoli skupić się na wartości, której oczekują klienci.

 

O autorze: W porządku chronologicznym tester, Scrum Master, Agile Coach i lider projektów. Uczestniczył w transformacji firm takich Sabre, Nokia czy Skrill w stronę zwinności stosując Scrum, SAFe i Kanban. Po latach doświadczenia pracy ze SCRUMem (CSM, CSPO, CSP), zafascynowany elastycznością jaką Lean i Metoda Kanban w szczególności dają zespołom rozproszonym pomaga budować niezależne zespoły dostarczające wartość stosując odpowiednią mieszankę metod I narzędzi. Autor kilku artykułów poświęconym praktykom zwinnym. Prelegent i uczestnik wydarzeń takich jak ACE, ALE, Agile Coach Camp, Lean Coffee. Po godzinach tata, mąż, ambitny kolarz i dziennikarz branży rowerowej.

To powinno Cię zainteresować