S. Myszak, K. Kuliberda, D. Szymaniuk Paryż - "Praktyczne rozwiązania DevOps na przykładzie firmy z sektora telco"

S. Myszak, K. Kuliberda, D. Szymaniuk Paryż  - "Praktyczne rozwiązania DevOps na przykładzie firmy z sektora telco"
Materiał po Agile & Automation Days 2015.

DevOps to bardzo modna ostatnimi czasy nazwa, za która stoi ideologia łącząca działy developmentu, zapewnienia jakości i wsparcia operacyjnego. Jej celem jest jak najszybsze dostarczenie zmian do użytkownika końcowego w małych paczkach umożliwając szybkie zbieranie feedbacku i odpowiednie reagowanie poprzez: poprawę aplikacji, poprawę środowiska docelowego lub poprawę procesu wdrażania zmian.
W takim modelu działania inżynierowie są w stanie lepiej zarządzać zależnościami i szybciej, bardziej elastycznie reagować na zmiany na wszystkich etapach cyklu życia produktu, a jednocześnie zachować kontrolę nad kosztami, jakością i potencjalnymi czynnikami ryzyka. Ponad to procesy optymalizowane są poprzez automatyzacje udostępniania i wdrażania aplikacji, baz danych i konfiguracji wieloplatformowych na wszystkich etapach cyklu życia oprogramowania. Wszystko korzystnie wpływa na jakość dostarczanego oprogramowania oraz produktywność pracy zespołów, które to oprogramowanie tworzą. Podczas prezentacji opowiemy o wdrożeniu tej metodologii w życie na przykładzie jednego z prowadzonych przez nas projektów dla klienta telco.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zwiększyć efektywność działu IT, lub stoją przed Tobą wyzwania takie jak: Ewidencja wymagań i zmian, Ewidencja wykrytych błędów, Zarządzanie środowiskami, Utrzymanie środowisk, Testowanie regresywne zmian, czy Niedostępność systemów/usług ta prezentacja jest dla Ciebie.

 

 

O autorze: Od czterech lat związany z firmą Uniteam (dawniej tekten), gdzie obecnie pełni funkcję managera działu DevOps. Dotychczasowa ścieżka kariery umożliwiła mu identyfikację i rozwiązywanie złożonych problemów związanych z zapewnieniem jakości i efektywności na przestrzeni całego procesu rozwoju oprogramowania. Uczestniczył w pierwszych w Polsce wdrożeniach narzędzi IBM do automatyzacji testów, automatyzacji deploymentu systemów i aplikacji, automatyzacji utrzymania środowisk (Rational Test Workbench, UrbanCode).

Prelegent na IV Forum Jakości Systemów Informatycznych, GigaCon, 4developers oraz webinariach: „Sposób na efektywną i bezpieczną aktualizację środowiska integracyjnego w technologii Websphere Message Broker”, „Efektywne prowadzenie projektów informatycznych z zewnętrznymi partnerami biznesowymi”.

To powinno Cię zainteresować