TestArena - narzędzie zarządzania testami. Nowa wersja

TestArena - narzędzie zarządzania testami. Nowa wersja
Opublikowana została nowa wersja w 100% polskiego, w 100% otwartego i darmowego narzędzia do zarządzania testami. W tej wersji wiele nowości i ciekawostek.
 

Zespół TestAreny na nową wersję kazał nam czekać ponad rok. Dobrze jest jednak wiedzieć, że narzędzie ciągle żyje i się rozwija.

W nowej wersji zmodyfikowano logikę, odświeżono szatę graficzną oraz dodano nowe funkcjonalności. Narzędzie ma zarówno polski, jak i angielski interfejs. Do ciekawych nowości należy wbudowane (proste) narzędzie do zarządzania defektami, ale również możliwość integracji narzędzia z JIRĄ i Mantisem.

 

 

Pojawił się również kokpit zbierający metryki z projektu.

 

 

Twórcy piszą, że jest to ciągle wersja rozwojowa i liczą na uwagi oraz na pomysły na usprawnienie narzędzia.

 

W nowej wersji mamy następujący zestaw funkcjonalności:

  1. Panel administracji
  • Projekty - tworzenie, edycja, eksportowanie/importowanie zapisanych projektów, dodawanie narzędzi śledzenia defektów (Jira i Mantis).
  • Role - tworzenie, edycja (w tym uprawnienia ról), usuwanie, przypisywanie ról do użytkowników.
  • Użytkownicy - tworzenie, edycja, usuwanie, aktywacja/dezaktywacja.
 

 

2. Panel użytkownika

  • Kokpit - najnowsze zadania, najnowsze wiadomości i informacja o zadaniach z przekroczonym terminem realizacji. Uzupełnione o graficzne przedstawienie ilości zadań (i ich statusów) przydzielonych do użytkownika.
  • Projekt - poglądowa informacja o projekcie. Możliwość edycji projektu (przy odpowiednich uprawnieniach) oraz dodawania do niego załączników.
  • Wydania - poglądowa lista wszystkich wydań utworzonych dla projektu. Tworzenie, edycja, dodawanie zadań do wydania, klonowanie.
  • Fazy - poglądowa lista wszystkich faz utworzonych dla wydań w projekcie. Tworzenie, edycja.
  • Środowiska - poglądowa lista wszystkich środowisk w projekcie. Tworzenie, edycja.
  • Wersje - poglądowa lista wszystkich wersji wykorzystanych w projekcie. Tworzenie, edycja.
  • Zadania - poglądowa lista wszystkich zadań w projekcie. Dodawanie zadań, edycja (dodawanie testów i defektów do zadania), otwieranie/zamykanie, przypisywanie do użytkowników
  • Defekty - poglądowa lista wszystkich defektów dodanych do projektu. Dodawanie, edycja, rozpoczynanie/zamykanie, rozwiązywanie (wraz z dodawaniem statusu zakończenia), przypisywanie do użytkowników. [NOWOŚĆ]
  • Baza testów - lista testów stworzonych dla projektu. Dodawanie (Test eksploracyjny, Przypadek testowy lub inny), edycja.
  • Pliki - wbudowana aplikacja do zarządzania załącznikami.
  • Wiadomości - (górny panel) wbudowany wewnętrzny komunikator.
 

 

Jak mówi Michał, główny programista narzędzia, są jeszcze ciągle rzeczy do poprawy. Jest to przede wszystkim usprawnienie intuicyjności i zrozumienia funkcji oprogramowania. Zespół ma już dwa pomysły na to, jak to osiągnąć. Pierwszy to stworzenie specyfikacji narzędzia, a drugi, mniej oczywisty ...i na razie trzymany w tajemnicy. Więcej okaże się w kolejnych miesiącach.

 

Nowa strona narzędzia: TestArena.pl

Strona z kodem źródłowym i z instalatorem (na sourceforge): http://sourceforge.net/projects/testarena/

Demo Testarena: http://testarena.pl/demo

 

testerzy.pl wspierają projekt swoimi zasobami i pomagają, aby ciągle trwał. Zachęcamy Was również do zaangażowania się poprzez testy tego narzędzia. Zapraszamy zarówno młodych i szukających praktyki testerów, jak i doświadczonych kierowników, którzy przez swoje uwagi pokierują rozwojem aplikacji. Defekty i pomysły można zgłaszać do udostępnionej bazy mantis.testarena.pl.

Zachęcamy również do weryfikowania poprawności działania względem udostępnionych wymagań: http://testarena.pl/pdf/TestArenaDok.pdf

 

Ciekawostki TestAreny:

  1. Aplikacja ma otwarty kod i udostępniona jest na licencji Creative Commons Attribution ShareAlike License V2.0.
  2. Narzędzie powstało na początku jako Mr Buggy i było testowane przez ponad 250 testerów uczestniczących w Testing Cup.
  3. Na dzień dzisiejszy aplikacja ma 266 pobrań kodu źródłowego.

 

To powinno Cię zainteresować