Zwinny jak agile tester

Zwinny jak agile tester
Wakacje to czas odrabiania zaległości i powrotu do dobrych prezentacji jakie pojawiły się w ostatnim czasie. Polecamy ciekawy i inspirujący wykład Karola Gierszewskiego z konferencji testerzy.pl, o tym co znaczy testerska zwinność.

Rola testera oprogramowania w zespole zwinnym jest bardzo ciężka do zdefiniowania i opisania. Mnogość wykonywanych czynności po ich przedstawieniu może przyprawić początkujących testerów o zawroty głowy. Prezentacja opowiada o aspektach codziennej pracy, o tym jak organizujemy pracę i jak dzięki podejściu „cały zespół” zapewniamy jakość naszym projektom. By zostać jednoosobową brygadą testerską lub rozwinąć się w tym aspekcie należy:

  • właściwie zaangażować testera w procesy (analiza wymagań, rozmowy z klientem, delegowanie zadań, obowiązki),
  • efektywnie analizować i wykorzystywać narzędzia (ich rodzaje, przydatność w zależności od wielkości / rodzaju projektu),
  • zarządzać wielozadaniowością (przełączanie się między kontekstami / wpływ na jakość wykonywanej pracy),
  • optymalnie planować dzień (na co poświęcamy czas, jakie zadania są dla nas najbardziej angażujące i dlaczego, jak można wykorzystać optymalnie nasz dzień pracy).

Karol Gierszewski - Certyfikowany tester ISTQB – FL, Agile, CTAL – TTA. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu testowania oprogramowania oraz inżynierii wymagań w projektach informatycznych. Prelegent zarówno na lokalnych spotkaniach, jak i ogólnopolskich konferencjach. W Aspire Systems Poland jako członek zespołów scrumowych zaraża wszystkich swoim bezkompromisowym podejściem do zapewniania jakości. Trener w infoShare Academy. Trzykrotnie na podium TestingCup. Aktualny Mistrz Polski w testowaniu oprogramowania.

To powinno Cię zainteresować