ISTQB® Game Testing. Nowy egzamin od ISTQB®

ISTQB® Game Testing. Nowy egzamin od ISTQB®
ISTQB® opublikowało na swojej oficjalnej stronie informację o nowej certyfikacji Certified Tester Game Testing (CT-GaMe). Egzamin, póki co jest w wersji BETA, jednak już wkrótce dostępne będą bardziej szczegółowe informacje.

Nowa certyfikacja obejmuje zrozumienie i umiejętności potrzebne do przeprowadzania i zarządzania testowaniem na wszystkich poziomach w procesie projektowania gier. Znalazły się w niej podstawowe koncepcje testowania gier wideo, określone zostały też ryzyka i cele w zakresie ich tworzenia i testowania. W zakresie egzaminu ISTQB® Game Testing znalazło się koncepcyjne projektowanie, wdrażanie i wykonywanie testów gier, podejścia do testowania gier (mechanika testowania gier, testowanie dźwięku, testowanie grafiki i lokalizacji) oraz rozpoznawanie narzędzi do ich testowania.

istqb-game-testing.jpg

Egzamin skierowany będzie nie tylko do testerów, którzy mają już doświadczenie w testowaniu metod tradycyjnych i planują zdobyć określone kompetencje w zakresie testowania oprogramowania gier wideo oraz potrzebują zdobyć większą wiedzę i umiejętności w zakresie przeprowadzania i zarządzania testowaniem na wszystkich poziomach w procesie projektowania gier, ale także do mniej doświadczonych testerów, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o swojej roli podczas tworzenia oprogramowania gier wideo. 

Ponadto, certyfikat ISTQB® Game Testing będzie też odpowiedni dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć testowanie oprogramowania w świecie gier wideo, np.:

  • kierownicy projektów, 
  • menedżerowie jakości,
  • menedżerowie rozwoju oprogramowania,
  • analitycy biznesowi, 
  • dyrektorzy IT,
  • konsultanci zarządzania, 
  • osoby zaangażowane w rozwój i produkcję sprzętu o wysokiej wydajności (komputery PC, konsole mobilne, konsole do gier).

Aby zdobyć certyfikat ISTQB® Game Testing, niezbędne jest posiadanie certyfikatu ISTQB® Poziom Podstawowy.

Egzamin ISTQB® Game Testing będzie składać się z 40 pytań. Aby uzyskać pozytywny wynik, niezbędne będzie otrzymanie min. 65% możliwych do zdobycia punktów.

Źródła:
https://www.istqb.org/certifications/game-testing

To powinno Cię zainteresować