MITC Software Testing Level 01 – nowy egzamin dla testerów oprogramowania

MITC Software Testing Level 01 – nowy egzamin dla testerów oprogramowania
Czy można potwierdzić swoje techniczne umiejętności i skuteczne stosowanie dobrych praktyk certyfikacją? Czy można jeszcze czymś się wyróżnić w branży technologicznej? Czy w ogóle jest możliwość podejścia do sesji egzaminacyjnej bez umawiania terminu, wysyłania formularzy rejestracyjnych i zbędnej biurokracji? Czy można zdać egzamin w każdym miejscu na świecie o każdej porze dnia i nocy?

Poznajcie Modern Information Technology Certification (MITC) – nowoczesny certyfikat dedykowany specjalistom IT, dostosowany do nowej ery technologii informatycznych.

To innowacyjny system certyfikacji, który weryfikuje umiejętności praktyczne uczestnika egzaminu. MITC łączy międzynarodowe standardy z dobrymi praktykami procesu wytwarzania oprogramowania, i jako jedyny na świecie daje możliwość faktycznej oceny pracy w środowisku zbliżonym do realnego projektu, czego nie są w stanie zmierzyć certyfikacje teoretyczne. Dzięki temu egzamin ocenia praktyczny wymiar pracy nad projektem i metodologię pracy uczestnika, co z perspektywy pracodawcy czy jego klienta pozwala zweryfikować już na starcie, czy dana osoba poradzi sobie w codziennych obowiązkach i dostarczy oczekiwanej jakości do projektu. Ponadto już na etapie rekrutacji pojawi się możliwość oceny tego, czy wiedza teoretyczna kandydata przełoży się na jakość jego pracy. 

mitc-czym-jest-logo.png

Certyfikacja dostępna jest całkowicie zdalnie, a od momentu dokonania zakupu do rozpoczęcia egzaminu, uczestnika dzieli tylko jedno kliknięcie.

Wyjątkowość tego rozwiązania polega na oszczędności czasu i ograniczeniu stresu związanego ze standardową rejestracją na egzamin. MITC nie wymaga wcześniejszego rezerwowania terminu, przesyłania dodatkowych dokumentów czy instalowania dodatkowego oprogramowania. A opus magnum całej koncepcji jest brak obecności egzaminatora

Z podobnym rozwiązaniem  można się spotkać w certyfikacji Professional Scrum Master, z tą różnicą, że w przypadku MITC zostały w większości odrzucone pytania teoretyczne, a całość skupia się jedynie na podejściu praktycznym. 

Jak to możliwe? – zapytacie. 

Konstrukcja pytań i przebieg egzaminu nie daje możliwości weryfikacji swoich odpowiedzi w sieci bądź we własnych materiałach edukacyjnych, jak na egzaminach z teorii – mówi Radek Smilgin, który jest pomysłodawcą i twórcą egzaminu.

Zmierzenie umiejętności i dobrych praktyk odbywa się na zupełnie innych zasadach, szczególnie kiedy dany proces zakłada więcej niż jedno prawidłowe podejście czy rozwiązanie. Podejścia mogą się różnić, ale punktowana jest metodyka i analiza rozwiązania danego problemu, a nie definicje. 

Czy nowa certyfikacja jest potrzebna?

Już w 2011 roku Dorothy Graham, współautorka pierwszego sylabusa ISTQB®, podsumowała tę certyfikację słowami:

(…) Co do zasady się zgadzam. Istnieje odrobina umiejętności, potrzebnych w technikach testowania, aby móc odpowiedzieć na pytania wielokrotnego wyboru na ich temat, ale to nie to samo, co umiejętność dobrego testowania w praktyce. Zgadzam się również, że obecny poziom ISTQB® Foundation opiera się bardziej na poznawaniu faktów, niż na praktykowaniu rzemiosła. Dlaczego? Ponieważ obecny schemat został zaprojektowany w celu zaspokojenia innej potrzeby - podstawowej ignorancji w zakresie testowania w ogóle; nie został zaprojektowany do oceny umiejętności testowania.

Ziarno wątpliwości zostało wówczas zasiane, potrzeba zmian dostrzeżona, ale nikt nie podjął się stworzenia ścieżki uzupełniającej do ISTQB®.

Rynek IT oferuje prestiżowe egzaminy dla wielu specjalizacji na różnych poziomach zaawansowania, lecz nie weryfikują one realnie posiadanych umiejętności, które przesądzają o tym, czy dana osoba jest w stanie skutecznie dowieźć często bardzo kosztowne projekty. MITC dąży do uzupełnienia tej luki, pretendując do wyznaczenia nowych trendów w certyfikacji.

Punktem wyjścia dla nowej certyfikacji jest testowanie. Ponieważ jest to nasza specjalizacja, to właśnie dla testerów dedykowany jest pierwszy egzamin MITC. Niemniej sprawa dotyczy szeroko pojętej branży IT, która od swoich specjalistów wymaga stosowania dobrych praktyk i umiejętności technicznych, których żaden certyfikat teoretyczny nigdy nie będzie w stanie w pełni potwierdzić.

Dowiedz się więcej https://mitc.center/

Kup egzamin https://mitc.center/exam/practical/mitc-software-testing-level-01
Zostań Partnerem https://mitc.center/become-partner

Przedsprzedaż

Cena egzaminu sprawia, że certyfikat jest osiągalny dla wszystkich! Na ten moment nie przekracza on kwoty 50 € (24.99 € w przedsprzedaży!). Jest to 20% ceny egzaminów obecnie dostępnych na rynku, a w promocji to 1/10 ceny popularnych egzaminów dla testerów oprogramowania! Dzięki temu dosłownie każdy może podejść do certyfikacji.

Egzamin w promocyjnej cenie można będzie kupić do 9 listopada 2023!

Uwaga!

Egzamin możesz kupić już teraz! Od 10 listopada 2023 zostanie on uruchomiony i udostępniony do zdawania.

 

Sprawdź też pozostałe informacje o egzaminie!

  • Jak powstało MITC i kto za tym stoi? O historii powstania MITC przeczytasz >>tutaj.
  • Jakie korzyści zyskasz zdając egzamin? Certyfikat praktyczny to nie tylko as w rękawie zdającego, ale również benefit dla pracodawcy oraz klienta! >>Tutaj dowiesz się więcej na ten temat.
  • Jak egzamin wygląda w praktyce? W >>tym artykule omawiamy, jak wziąć udział w egzaminie i jak on działa.

Wpadnij też na nasze Social Media, żeby być na bieżąco!

Facebook

LinkedIn


 

Źródła:
https://dorothygraham.blogspot.com/2011/02/part-3-certification-schemes-do-not.html

To powinno Cię zainteresować