Historia powstania MITC

Historia powstania MITC
MITC to kontynuacja doświadczeń oraz efekt prób wypracowania skutecznych metod pozwalających zweryfikować praktyczne umiejętności w procesie oprogramowania. Twórcy certyfikatu MITC Software Tester Level 01 to zespół zaangażowanych ekspertów i pasjonatów testowania oprogramowania, którzy od 2009 roku budują i rozwijają portal testerzy.pl oraz zrealizowali 8 edycji TestingCup.

Historia MITC to w zasadzie historia portalu testerzy.pl. Od początku naszej działalności szukaliśmy skutecznych metod oceny umiejętności testerskich. Współuczestniczyliśmy wówczas w budowaniu podwalin pod rozwój i wypromowanie zawodu testera oprogramowania, jednocześnie wyznaczając standardy na rynku testowania. 

Sam portal powstał jako typowo informacyjny, ale ponieważ w realiach polskich ciągle mało było informacji i autorytetów, które mogłyby wspierać ówczesnych testerów w podnoszeniu ich kompetencji, testerzy.pl przekształcili się w firmę szkoleniową. 

Poprzez prowadzenie szkoleń i organizację dużych, międzynarodowych konferencji, jak Automation & Agile Days pokazywaliśmy różne oblicza testowania, udowadniając, że tester to nie tylko zawód, ale również pasja i styl życia, a profesjonalizm i jakość mogą iść w parze z dobrą zabawą i satysfakcją z wykonywanej pracy

Jedno z naszych największych osiągnięć to Mistrzostwa w Testowaniu Oprogramowania - TestingCup, które od pierwszej edycji w 2013 roku, na stałe wpisały się w krajobraz konferencji IT jako ważne wydarzenie branżowe. Na przestrzeni wielu lat w TestingCup brało udział tysiące uczestników z całego świata. To na jego polu budowaliśmy aplikacje wspierające naukę i weryfikację testowania – MrBuggy

Kolejne wersje aplikacji to zbiór defektów, które były rzeczywistymi błędami popełnionymi przez programistów w czasie implementacji specyfikacji. Każda wersja MrBuggy została przetestowana przez setki testerów. To czyni je jednymi z najlepiej przetestowanych dokumentów i aplikacji w historii! Nie skłamiemy mówiąc, że to właśnie MrBuggy stanowił pierwowzór obecnej aplikacji, którą znajdziecie w egzaminie MITC.

Wszystkie te doświadczenia przełożyliśmy na MITC.


O rynku certyfikacji wiemy bardzo dużo i dostrzegamy jej zalety oraz wady

Od 2010 roku, będąc partnerem GASQ (Global Association for Software Quality), działamy jako Akredytowane Centrum Egzaminacyjne i dostarczamy egzaminy na terenie całej Polski oraz Europy, m.in. z zakresu: ISTQB®, IREB®, ITCQF®, IQBBA®, A4Q®, IHE®, IBITGQ®, iSAQB®, TMMi® i innych.

Ta forma działalności pozwala nam współtworzyć ścieżkę edukacji dla specjalistów IT i brać udział w misji, jaką jest zwiększanie świadomości na polu jakości oprogramowania.

Jako doświadczony zespół ekspertów dostrzegliśmy też potrzebę oraz możliwość wprowadzenia na rynek certyfikacji MITC, którą definiujemy jako pierwszy praktyczny egzamin z kompetencji technicznych. Egzamin powstał z myślą o specjalistach różnych dziedzin, którzy chcą wspólnie z nami zawalczyć o lepszą jakość programowania - testerów, developerów i każdej roli w branży IT.

Głównym pomysłodawcą i twórcą MITC jest Radek Smilgin

Radek to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego testowania. Swoje testerskie szlify zdobywał za granicą, pracując przy budowaniu i weryfikacji systemów krytycznych pod względem bezpieczeństwa. W Polsce pracował dla dużych międzynarodowych korporacji, definiując i redefiniując testowanie. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się od lat w Internecie na portalu testerzy.pl oraz na wielu otwartych i zamkniętych wykładach w kraju i za granicą. 

Ponadto pracuje przy definiowaniu i tłumaczeniu sylabusów oraz słowników ISTQB®, a także jest jednocześnie popularyzatorem testowania zwinnego i eksploracyjnego.

Jego działania od zawsze wiązały się z rozpowszechnianiem wiedzy z zakresu testowania i jakości oprogramowania. Jest przedsiębiorcą, który nie tylko szkoli testerów, ale sam ich zatrudnia. Zna więc potrzeby rynku i adaptuje przekazywaną wiedzę do obecnych trendów.

Posiadane przez Radka certyfikaty:

 • REQB Certified Professional for Requirements Engineering
 • ISEB Practitioner Certificate in Software Testing
 • ISTQB® Poziom Zaawansowany- Kierownik Testów
 • ISTQB® Certified Tester Advanced Level - Functional Tester
 • ISTQB® Certified Tester Advanced Level - Technical Tester
 • FULL ISTQB® Certified Tester Advanced Level
 • ISTQB® Poziom Podstawowy
 • Certyfikowany Scrum Master PSM-1

Posiadane akredytacje:

 • Trener ISTQB® Poziom Podstawowy
 • Trener ISTQB® Certyfikowany Tester – Poziom Zaawansowany - Kierownik Testów
 • Trener ISTQB® Certyfikowany Tester – Poziom Zaawansowany - Analityk Testów
 • Trener ISTQB® Certyfikowany Tester – Poziom Zaawansowany - Techniczny Analityk Testów
 • Trener ISTQB® Certyfikowany Tester – Poziom Podstawowy Agile - Tester Zwinny

 

Dowiedz się więcej https://mitc.center/

Kup egzamin https://mitc.center/exam/practical/mitc-software-testing-level-01

Zostań Partnerem https://mitc.center/become-partner

Przedsprzedaż

Cena egzaminu sprawia, że certyfikat jest osiągalny dla wszystkich! Na ten moment nie przekracza on kwoty 50 € (24.99 € w przedsprzedaży!). Jest to 20% ceny egzaminów obecnie dostępnych na rynku, a w promocji to 1/10 ceny popularnych egzaminów dla testerów oprogramowania! Dzięki temu, dosłownie każdy może podejść do certyfikacji.

Egzamin w promocyjnej cenie można będzie kupić do 9 listopada 2023!

Uwaga!

Egzamin możesz kupić już teraz! Od 10 listopada 2023 zostanie on uruchomiony i udostępniony do zdawania.

Sprawdź też pozostałe informacje o egzaminie!

 • Jakie korzyści zyskasz zdając egzamin? Certyfikat praktyczny to nie tylko as w rękawie zdającego, ale również benefit dla pracodawcy oraz klienta! >>Tutaj dowiesz się więcej na ten temat.
 • Jak egzamin wygląda w praktyce? W >>tym artykule omawiamy, jak wziąć udział w egzaminie i jak on działa.
 • O premierze certyfikatu poczytasz >>tu.

Wpadnij też na nasze Social Media, żeby być na bieżąco!

Facebook

LinkedIn

 

 

 

 

To powinno Cię zainteresować