MITC. Egzamin stworzony z myślą o pracownikach i pracodawcach

MITC. Egzamin stworzony z myślą o pracownikach i pracodawcach
Za organizacjami znanymi z wysokiej jakości usług zazwyczaj stoi wykwalifikowana kadra ekspertów, świadoma celów biznesowych i wartości swoich produktów. Doświadczony pracownik to nie tylko gwarancja niezawodności dostarczanych rozwiązań, ale również oszczędność na usługach zewnętrznych i podwykonawcach. Własny zespół profesjonalistów pomaga w zwiększeniu wiarygodności firmy na rynku, a co za tym idzie - zdobyciu przewagi konkurencyjnej i zaufania klientów do marki.

Każdy specjalista branży IT wie, że jego ścieżka rozwoju związana jest z ciągłą edukacją, a pracodawca rozumie, że bez niezawodnego zespołu, nie osiągnie zadowalających wyników. Sukces pracownika i pracodawcy to tak naprawdę swoista symbioza obu stron, świadomość grania w jednej drużynie, wspólne zrozumienie i zaangażowanie.

Dzisiejszy rynek pracy stanowi jednak nie lada wyzwanie, a na linii pracownik-pracodawca często brak wzajemnego zaufania. Sytuacja skomplikowała się, gdy do gry dołączyła grupa w postaci juniorów, w niespotykanej dotychczas liczbie. Pomiędzy nimi stoi również Klient, który ma swoje wymagania i oczekiwania względem dostarczonego produktu i ceny, którą jest gotów za niego zapłacić.

Dzisiaj główny problem rozbija się o kompetencje pracowników, zbudowanie dobrego zespołu i udanej transakcji kupna-sprzedaży produktu/usług, więc koniec końców, wszystko i tak sprowadza się do kwestii pieniędzy, a wygrywa ten, kto najmniejszym kosztem osiąga najwięcej.

Jakie więc są obecnie najbardziej widoczne problemy na rynku pracy branży IT?


Po pierwsze: duża konkurencja w postaci osób przebranżawiających się.
Po drugie: brak wystarczającej ilości miejsc pracy dla juniorów i wysoki koszt wdrożenia ich do projektu.
Po trzecie: duże braki na pozycjach midów i seniorów, powodują długie i kosztowne procesy rekrutacyjne.
Po czwarte: skostniałe systemy certyfikacyjne, które w chwili obecnej nie spełniają swoich założeń w postaci możliwości weryfikacji i oceny kandydatów pretendujących na dane stanowiska.

Jak MITC miałoby zniwelować te problemy i jaką dyskusję zamierza otworzyć?

 1. Na ilość juniorów na rynku nie wpłyniemy, ale chętnie pomożemy pracodawcom bliżej przyjrzeć się ich umiejętnościom, rekruterom ułatwimy wstępną weryfikację kandydatów, a juniorom pomożemy się wyróżnić wśród konkurencji.
  Firmom zmniejszy to czas rekrutacji – a czas to pieniądz.
  Juniorom ułatwi osiągnięcie zatrudnienia – a etat to pieniądz.
  Klientowi pomoże w ocenie dostawcy usług i wyborze najlepiej wykwalifikowanej i potwierdzonej certyfikatem kadry fachowców – a dobrze dostarczony i wdrożony produkt to też pieniądz, w tym przypadku zaoszczędzony na rzecz dodatkowych poprawek czy wyboru nowej firmy od zera, w przypadku jeśli produkt nie spełnił oczekiwań.
 2. Na brak wystarczającej liczby miejsc pracy dla juniorów też nie wpłyniemy, ale jeśli sukcesywnie będzie realizowany punkt pierwszy, to wcześniej wyłonieni na rekrutacji juniorzy wkrótce staną się midami, robiąc miejsce dla nowych juniorów. Dodatkowo koszt ich wdrożenia zmniejszy się, ponieważ od początku, na równi z nauką teorii będą wdrażać najlepsze praktyki.
 3. Zyskamy nowych midów na rynku, którzy będą mogli zdobywać dalsze doświadczenie w drodze do seniority. Dodatkowo skróci się  czas i zmniejszy koszt ich rekrutacji.
  Plus dla wszystkich: płynność na rynku pracy.

Czas na wyzwanie, czyli na dyskusję o nowoczesności

Przypuszczamy, że w tym momencie spodziewaliście się deklaracji, że MITC jest kluczem do rozwiązania wszystkich aktualnych bolączek branży IT. Musimy Was jednak zawieść – bo nie jest.

Jest natomiast pierwszym krokiem, który ma na celu zapoczątkowanie ich rozwiązania oraz głosem namawiającym do podjęcia działań, o których wszyscy wiedzą, że powinny zostać podjęte, ale nikt nie miał odwagi zburzyć raz ustalonych i zakorzenionych od lat zasad systemów egzaminacyjnych. Wraz z MITC wprowadzamy powiew nowoczesności i pewność, że to, co należy zweryfikować, faktycznie zostanie zweryfikowane certyfikacją.

Obecna wiedza teoretyczna jest ważna i potrzebna. Ujednolica definicje pojęć, pomaga we wzajemnym zrozumieniu się międzynarodowych zespołów, dzięki czemu są one w stanie swobodnie porozumiewać się przez cały etap procesu wytwarzania oprogramowania i przede wszystkim uczy podstaw. 

Niestety posiadanie certyfikatu potwierdzającego tę wiedzę nic nie mówi na temat umiejętności praktycznych posiadanych przez potencjalnego pracownika. W mediach społecznościowych coraz częściej i wyraźniej pojawiają się głosy przeciwników egzaminów teoretycznych. Potraktowaliśmy to więc jako szansę na wypełnienie luki dodatkową certyfikacją sprawdzającą stosowanie teorii w praktyce.

Nowoczesne będą tu też same kwestie organizacyjne. Łatwość podejścia do egzaminu, bez umawiania się, rejestracji, dostarczania skanów podpisanej dokumentacji, straty czasu na dojazd czy instalowanie dodatkowego oprogramowania na egzaminy zdalne. A co najważniejsze – długi czas oczekiwania na wydanie certyfikatu zostanie zredukowany do minimum. 

Wartość z certyfikacji

Dlaczego pracownicy potrzebują certyfikatów?

Certyfikacja zapewnia natychmiastowe potwierdzenie kompetencji zawodowych. Uzyskując certyfikat MITC, uczestnik egzaminu otrzymuje przejrzystą miarę swoich umiejętności. Równocześnie będzie on świadectwem zaangażowania i motywacji do rozwoju zawodowego. Zwiększa się więc konkurencyjność na rynku pracy i potencjał zarobkowy.

Praktyczna certyfikacja nie jest potwierdzeniem zapamiętanej wiedzy słownikowej ani encyklopedycznej. To sprawdzenie, czy pracownik ma wystarczające umiejętności do pracy w danej dziedzinie i specjalizacji.

Dlaczego firmy potrzebują certyfikowanych pracowników?

Co roku firmy przeznaczają część swojego budżetu na szkolenia i certyfikacje dla pracowników. Dlaczego? Certyfikacja jest pewnego rodzaju siłą napędową, zwiększającą wartość i atrakcyjność rynkową firmy.

Zebranie certyfikowanych pracowników w jeden zespół projektowy ma kluczowe znaczenie dla zaawansowanej technicznie pracy oraz jej efektywności. 

Jest to też jasny przekaz dla obecnych i potencjalnych klientów, że firmie zależy na jakości swoich produktów i usług. Z kolei im wyższy poziom jakości, tym bardziej zwiększają się przychody firmy.

Dlaczego klienci preferują współpracę z firmami posiadającymi certyfikowanych pracowników?

Niektóre firmy, aby przystąpić do przetargów, muszą wykazać, że jej pracownicy posiadają certyfikaty potwierdzające ich kompetencje. Równocześnie większość firm zatrudnia pracowników z zewnątrz. Wówczas posiadanie lub nieposiadanie certyfikowanych pracowników może przesądzić o ich wyborze. Firmy przeznaczają duże kwoty na wynajem takich osób, więc nie bez znaczenia będzie świadomość, że inwestycja szybko się zwróci. Ponadto firmy chcą mieć pewność, że ich pieniądze (często niemałe) zostały dobrze zainwestowane, a zamówiona usługa czy produkt będzie najwyższej jakości. 

Zachęcamy Was do dyskusji pod tym artykułem i dajemy przestrzeń do przedstawienia własnego punktu widzenia w kwestii potrzeby stworzenia praktycznej certyfikacji.

 

Dowiedz się więcej https://mitc.center/

Kup egzamin https://mitc.center/exam/practical/mitc-software-testing-level-01

Zostań Partnerem https://mitc.center/become-partner

Przedsprzedaż

Cena egzaminu sprawia, że certyfikat jest osiągalny dla wszystkich! Na ten moment nie przekracza on kwoty 50 € (24.99 € w przedsprzedaży!). Jest to 20% ceny egzaminów obecnie dostępnych na rynku, a w promocji to 1/10 ceny popularnych egzaminów dla testerów oprogramowania! Dzięki temu, dosłownie każdy może podejść do certyfikacji.

Egzamin w promocyjnej cenie można będzie kupić do 9 listopada 2023!

Uwaga!

Egzamin możesz kupić już teraz! Od 10 listopada 2023 zostanie on uruchomiony i udostępniony do zdawania.

 

Sprawdź też pozostałe informacje o egzaminie!

 • Jak powstało MITC i kto za tym stoi? O historii powstania MITC przeczytasz >>tutaj.
 • Jak egzamin wygląda w praktyce? W >>tym artykule omawiamy, jak wziąć udział w egzaminie i jak on działa.
 • O premierze certyfikatu poczytasz >>tu.

Wpadnij też na nasze Social Media, żeby być na bieżąco!

Facebook

LinkedIn

Źródła:
https://mitc.center

To powinno Cię zainteresować