MITC. Jak to działa i jak się za to zabrać?

MITC. Jak to działa i jak się za to zabrać?
MITC to całkowicie zdalny egzamin testerski, który nie przewiduje systemu proctoringu. Dzięki temu można uruchomić go w dowolnym miejscu i czasie. W tym artykule opowiemy, jak wygląda system rejestracji i zakupu egzaminu, dla kogo jest przeznaczony i jak przebiega sam egzamin.

Zaczynajmy.


Na początek załóż konto na https://mitc.center/ i upewnij się, że wprowadziłeś swoje własne dane, ponieważ dane użytkownika zostaną zamieszczone bezpośrednio na certyfikacie. Następnie przejdź do zakładki exam


Tutaj możesz kupić egzamin i uruchomić go od razu lub odłożyć na później. Test będzie aktywny przez 6 miesięcy od momentu zakupu. Certyfikat wygeneruje się automatycznie i będzie dostępny na Twoim koncie użytkownika.
I w zasadzie to wszystko, co musisz zrobić. Proste?


Żeby egzamin wyświetlał się poprawnie, przygotuj jeszcze tylko sprzęt:

 • laptop lub PC
 • system: Windows 7 i nowsze, Mac OS X i nowsze, Linux lub dowolny system obsługujący zalecane przeglądarki
 • stabilne połączenie Wi-Fi z minimalną prędkością wysyłania 1 MB
 • przeglądarka internetowa: Firefox, Chrome, MS Microsoft Edge
 • przeglądarki, które akceptują pliki cookie i JavaScript.

Przyjrzyjmy się teraz szczegółom


Czas trwania: 60 minut
Liczba pytań: 12
Język: Angielski
Poziom: Software Tester Level 01*


*Co to oznacza?

Jest to pierwszy poziom - podstawowy, weryfikujący właściwe podejście do procesu testowego i znajomości dobrych praktyk testowania w ogóle. Praktyczny wymiar egzaminu pokrywa, możliwie najpełniejsze, odwzorowanie najważniejszych zadań wykonywanych przez testerów podczas codziennych obowiązków. 


Certyfikat będzie wartościowy dla wszystkich osób biorących udział w procesie weryfikacji tworzonego oprogramowania: programistów, testerów manualnych i automatyzujących, uczestników testów akceptacyjnych, projektantów UX czy analityków.


Certyfikacja weryfikuje poniższe umiejętności:

 • projektowanie testów
 • projektowanie danych testowych
 • szukanie i rozpoznawanie defektów funkcjonalnych, użyteczności czy bezpieczeństwa (podstawowych)
 • rozpoznawanie statusu wykonania testów
 • raportowanie incydentów
 • raportowanie swojej pracy.

Przebieg egzaminu  


Zostaniesz wprowadzony w kontekst projektu testerskiego i będziesz mieć możliwość symulowanej pracy nad weryfikacją fragmentu (excerpt) aplikacji. 
Przed Tobą godzina i 12 pytań zamkniętych oraz otwartych. Na początek zapoznaj się ze scenariuszem, zobacz jak wygląda aplikacja i do dzieła!

jak-to-dziala-screen.png

jak-to-dziala-screen-2.png
Interfejs


Interfejs egzaminu składa się z trzech zakładek, które zawierają: scenariusz testowy, aplikację oraz pytania egzaminacyjne (scenario, application, questions). Scenariusz podaje podstawowe informacje o zadaniu i aplikacji, którą będziesz testować w trakcie egzaminu, a w każdym pytaniu otrzymasz różnego rodzaju polecenia związane z testowaną aplikacją.

W trakcie egzaminu będziesz mógł swobodnie poruszać się między zakładkami, bez utracenia bieżących wyników i zaznaczonych odpowiedzi. Aplikację testową możesz otworzyć w osobnym oknie. 

Szczegółową instrukcję możesz pobrać tutaj LINK

Zachęcamy do spróbowania wersji demo! LINK 

Przedsprzedaż

Cena egzaminu sprawia, że certyfikat jest osiągalny dla wszystkich! Na ten moment nie przekracza on kwoty 50 € (24.99 € w przedsprzedaży!). Jest to 20% ceny egzaminów obecnie dostępnych na rynku, a w promocji to 1/10 ceny popularnych egzaminów dla testerów oprogramowania! Dzięki temu, dosłownie każdy może podejść do certyfikacji.

Egzamin w promocyjnej cenie można będzie kupić do 9 listopada 2023!

Uwaga!

Egzamin możesz kupić już teraz! Od 10 listopada 2023 zostanie on uruchomiony i udostępniony do zdawania.

 

Sprawdź też pozostałe informacje o egzaminie!

 • Jak powstało MITC i kto za tym stoi? O historii powstania MITC przeczytasz >>tutaj.
 • Jakie korzyści zyskasz zdając egzamin? Certyfikat praktyczny to nie tylko as w rękawie zdającego, ale również benefit dla pracodawcy oraz klienta! >>Tutaj dowiesz się więcej na ten temat.
 • O premierze certyfikatu poczytasz >>tu.

Wpadnij też na nasze Social Media, żeby być na bieżąco!

Facebook

LinkedIn

 

 

To powinno Cię zainteresować