Tester jako bajkowa postać

Tester jako bajkowa postać
W książce "Smoki, fora ze dwora!" tester przedstawiony jest jako rycerz walczący ze smokami. Zaproponowaliśmy Wam znalezienie innej bajkowej postaci, która byłaby dobrym przedstawieniem naszej pracy. Wyniki są naprawdę ciekawe.

Jak czytamy w komentarzach, nie tylko nam nie leży od końca porównanie testera z rycerzem i defektu ze smokiem. Przecież nie walczymy ze smokami, a jedynie je znajdujemy... A skąd się biorą smoki? Skoro my jesteśmy rycerzami, to kim są programiści? Zbyt wiele zagadek, za mało odpowiedzi. Stąd i nasza zabawa w poszukiwanie innej postaci. Oto część zaproponowanych przez Was bajkowych postaci.

Testerka Widia z bajki Dzwoneczek od Aliny

Wróżka szybkolotna (szybka w działaniu). Patrzy krytycznie na wyczyny Dzwoneczka (programisty), szuka "dziury w całym" i komunikuje wprost swoje uwagi. Z Dzwoneczkiem, która jest tu główną bohaterką (jak tester w cieniu programisty) nie specjalnie się lubi, ale trzyma się razem z całym zespołem wróżek. Odprowadza kłujące osty (defekty) na kłującą łąkę i (choć niechętnie) angażuje się w plan naprawy Wiosny.

Gumisie testerzy od Miły Tester

Gumisie (testerzy, jak i równie dobrze pasuje tutaj cała firma) wspólnie muszą stawić czoła Igthornowi(można by tutaj przypisać odbiorcę naszego produktu) i Jego wysłannikom: gobliny, trolle, ogry (tutaj defekty). Każdego dnia pojawiają się przeróżne defekty, by móc z powodzeniem z defektami walczyć, Gumisie spożywają sok z gumijagód (wszystkie niezbędne narzędzia do pracy). Gumisie mają jeszcze jedno bardzo ważne zadanie, strzec prastarej prawdy Wielkiej Księgi (przypadki testowe, kod źródłowy). I tak wszystkie Gumisie razem są w stanie wszystko osiągnąć!

Testerscy Power Rangers od Arka 

Defekty mogą być mniejsze jak kitowcy, ale też bardziej wymagające jak inne stwory zesłane przez Ritę :) Testerzy używają różnych broni/narzędzi w tym swoich głów. Gdy pojawi się coś większego to łączą siły w Megazorda, bo nie ma nic potężniejszego niż dobry teamwork gdzie każdy wspiera każdego.

Tester w niedalekiej przyszłości od Kamili

Poszliśmy w fantastykę i przeszłość, ale ja bym widziała nową postać w niedalekiej przyszłości, idąc w mocne SyFy. Gdzie tester oprogramowania dostaje bardzo nietypowe zadanie wsparcia... pierwszego kontaktu pozaziemskiego.
Opowieść o odnajdywaniu sie wśród niewiadomych, próby pogodzenia różnych światów - biznesu, polityki, oprogramowania i... kosmitów :) brzmi jak coś dla nieco starszych dzieci :)

Tester jako łowczy od Kuby

Organizujemy polowanie, dbamy o jego prawidłowy przebieg, potwierdzamy (lub zaprzeczamy) danemu upolowaniu. Bierzemy udział w polowaniu, ale to nie my samego polowania dokonujemy. Co więcej współcześni łowczy prowadzą często ewidencję...

Tester jako Sandman od Marcina 

Dba o to, żeby koszmary nie wydostawały się do świata ludzi. Być może tester ich sam nie tworzy, jak główny bohater, ale nawiązuje z nimi pewną skomplikowaną relację, niemniej jednak nie pozwala, by hasały wolno i niszczyły świat ludzi.
Do tego ma rodzeństwo (PO, PM, Programiści, Release Manager, DevOps), w którym jest w równym stopniu w skomplikowanych relacjach. W zależności od kontekstu, czasem jest w nimi w komitywie, czasem ich działania zagrażają jego pracy, czasem musi iść na kompromisy, cały czas uczy się czegoś nowego o sobie i świecie wokół niego.
 
Mamy też odpowiedzi, które także się pojawiły, ale nie są klasyfikowane ze względu na to, że nie dano wyjaśnienia i nie są to postacie bajkowe. Warte przemyślenia.

  • Tester to Saper,
  • Tester to Grzybiarz.

Rozstrzygnięcie konkursu

Po naszej redakcyjnej naradzie udało nam się wyłonić zwycięzców. Nagrody - książki Kariego Kakkonena „Smoki, fora ze dwora!” – wędrują do:

  • Arka za jego pomysł Testerzy jako Power Rangers,
  • Miłego Testera, który zaproponował porównanie testerów do Gumisiów.

Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swoje propozycje, a zwycięzcom gratulujemy i jednocześnie prosimy o przesłanie nam Waszych adresów do wysyłki książek na naszą skrzynkę mailową: kontakt@testerzy.pl.

To powinno Cię zainteresować