Prześwietlamy zarobki testerów oprogramowania. Relacja z KraQA

Prześwietlamy zarobki testerów oprogramowania. Relacja z KraQA
Dowiedzcie się więcej o zarobkach, rekrutacji, Polskim Ładzie z nagrania meetupu.

Jeśli nie mieliście szansy na dołączenie do wydarzenia live możecie obejrzeć jego zapis na oficjalnym kanale KraQA na YouTube.

Zgodnie z obietnicą, 48# KraQA w całości skupiło się na temacie zarobków w branży testerskiej. Goście spotkania: Radek Smilgin (testerzy.pl) i Paulina Płoska (Just Join IT) rozmawiali podczas niego między innymi o tym, ile faktycznie może zarobić tester i jak te zarobki zmieniały się na przestrzeni całego bieżącego roku, w jaką formę wynagrodzenia celować, aby zyskać najwięcej i czym te formy różnią się od siebie, gdzie tester może zarobić najlepiej i jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby wynegocjować dla siebie najkorzystniejszą stawkę i więcej benefitów. 

Mogliśmy też usłyszeć co nieco o tym, na co zwracać uwagę podczas rozmów kwalifikacyjnych oraz jak na tę kwestię patrzą rekruterzy i pracodawcy. Nie zabrakło oczywiście gorącego w ostatnim czasie tematu związanego z Polskim Ładem.

Widzowie, którzy podczas 48# KraQA dopisali sporą aktywnością, także mieli szansę zadać swoje pytania, a odpowiedzi na niektóre z nich oczywiście padły podczas spotkania. 

Pełen zapis czatu dostępny jest online, natomiast całość spotkania możecie obejrzeć tutaj:

To powinno Cię zainteresować