Co się dzieje z systemem ePUAP

Co się dzieje z systemem ePUAP
Zauważyliśmy niepokojące zachowanie ePUAP, które, wydaje się, jest akceptowalnym przez administratorów działaniem aplikacji.
 

ePUAP to Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Jest to system informatyczny, dzięki któremu obywatele mogą załatwiać sprawy urzędowe za pośrednictwem Internetu, natomiast przedstawiciele podmiotów publicznych – bezpłatnie udostępniać swoje usługi w postaci elektronicznej. Portal zapewnia sprawną komunikację pomiędzy:

  • obywatelami a administracją
  • przedsiębiorcami a administracją
  • instytucjami administracji publicznej.

 

Tyle w teorii, a w praktyce nie jest już tak kolorowo. Katalog spraw, jakie można zrealizować przy pomocy ePUAP-u jest mocno ograniczony i w większości i tak wymaga wizyty w urzędzie.

Dodatkowo system nie pomaga zbytnio swoim użytkownikom. Wydaje się być archaiczny z zewnątrz i wewnątrz.

Ciekawy przypadek zaobserwowaliśmy przy próbie przypomnienia hasła w systemie. Po wpisaniu danych i kilkuminutowym czekaniu pojawia się komunikat jak poniżej.

 

 

Co ciekawe hasło jest przesyłane na adres skrzynki pocztowej, ale ponieważ w tym przypadku trafiło do folderu SPAM, nie dało się rozwiązać sprawy bez zgłoszenia do Zespołu Service Desk w Centrum Projektów Informatycznych (obsłużone zresztą bardzo sprawnie).

 

To powinno Cię zainteresować